REKLAMA

Spółka zależna The Dust ma umowę ramową na produkcję gier

2021-10-08 10:56
publikacja
2021-10-08 10:56

4Knights, spółka zależna The Dust, podpisała z inwestorem umowę ramową na produkcję gier. Umowa zakłada, że finansowaniem objętych będzie 9 projektów, w których publikacja zapowiedzi i rozpoczęcie produkcji właściwej mają nastąpić w latach 2021-2023. Studio planuje realizację pierwszego projektu na przełomie 2021 i 2022 roku - podało The Dust w komunikacie prasowym.

Spółka zależna The Dust ma umowę ramową na produkcję gier
Spółka zależna The Dust ma umowę ramową na produkcję gier
/ The Dust

Jak podano w komunikacie, wkład producencki wnoszony przez inwestora jest bezzwrotny, przy czym inwestor będzie partycypował w przychodach z komercjalizacji gier (revenue share).

Gry produkowane przez 4Knights przeznaczone będą na PC i konsole.

4Knights to zawiązana 9 września spółka zależna The Dust, która będzie produkować gry akcji typu co-op games, skoncentrowane na rozwoju bohatera. Co-op games to gry multiplayer, czyli gry pozwalające prowadzić rozgrywkę wielu graczom podczas jednej wspólnej rozgrywki, przy czym co-op games charakteryzują się dodatkowo tym, że gracze ze sobą nie rywalizują, lecz współpracują.

The Dust będzie głównym wydawcą gier 4knights, z możliwością doboru wydawców na określonych rynkach i / lub urządzeniach.

"Konsekwentnie wdrażamy naszą strategię, której jednym z kluczowych elementów jest budowanie i rozwijanie niezależnych zespołów deweloperskich. Poprzez uruchamianie kolejnych zespołów wzmacniamy kompetencje w obszarach kluczowych dla rozwoju grupy kapitałowej, wykorzystując i wzmacniając synergie pomiędzy spółkami, zasobami i produkcjami rozwijanymi w The Dust. Rozbudowanie tytułów z portfolio grupy o mechaniki multiplayer, w szczególności o tryb co-op, oraz tworzenie nowych produkcji w oparciu o know-how 4Knights to element naszej strategii ukierunkowanej na budowanie trwałych przewag konkurencyjnych w długiej perspektywie" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Jakub Wolff, prezes The Dust.(PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki