REKLAMA

Spółka zależna Kopeksu złoży wniosek o upadłość

2016-07-28 15:27
publikacja
2016-07-28 15:27

Zarząd spółki zależnej Kopeksu - Kopex EKO podjął decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości ze względu na niewypłacalność - podał Kopex w komunikacie.

fot. / / materiały dla mediów

Kopex posiada 100 proc. udziałów w Kopex EKO. Podstawową działalnością spółki jest projektowanie, produkcja, sprzedaż oraz obsługa urządzeń elektronicznych i automatyki, w szczególności tzw. elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej. Spółka EKO odpowiadała za 0,64 proc. przychodów grupy Kopex za 2015 r.

Związkowcy z Grupy Kopex zaapelowali o pomoc w ratowaniu firmy

We wtorek związkowcy z borykającej się z kłopotami finansowymi grupy Kopex zaapelowali do przedstawicieli rządu o pomoc w ratowaniu firmy. Obawiają się jej upadłości i zwolnień pracowników, jeszcze zanim dojdzie do planowanej konsolidacji z inną giełdową grupą - Famurem.

List w tej sprawie związkowcy z grupy Kopex wysłali do wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Napisali w nim m.in., że obecnie los pracowników firmy i ich rodzin leży w rękach banków - także kontrolowanego przez Skarb Państwa banku PKO BP.

Do tej pory przedstawiciele PKO BP, Banku Pekao SA, HSBC, ING i BNP Paribas nie zgodzili się na złożoną propozycję restrukturyzacji zadłużenia Kopeksu oraz dalszego wsparcia w ramach finansowania działalności Grupy. Tym samym tkwimy w pułapce, gdyż zablokowany jest proces ratowania naszej spółki - napisali związkowcy.

Czytaj więcej: "Związkowcy z Grupy Kopex zaapelowali o pomoc w ratowaniu firmy".

(PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~czarli80
Musiało jebnąć,poprzedni Jędrzejewski miał wizję działania firmy,a ten tylko modlitwy i myslał że go nikt nie wyciula,a doili z tej firmy ile wlezie.Pracownicy to widzieli te rozkradanie i marnotrwasto ale kto by ich słuchał,i tak dziwne że to tak długo się kręciło,ale kreatywna księgowość robi cuda.Pszb,Kopex Musiało jebnąć,poprzedni Jędrzejewski miał wizję działania firmy,a ten tylko modlitwy i myslał że go nikt nie wyciula,a doili z tej firmy ile wlezie.Pracownicy to widzieli te rozkradanie i marnotrwasto ale kto by ich słuchał,i tak dziwne że to tak długo się kręciło,ale kreatywna księgowość robi cuda.Pszb,Kopex Machinery zabrzei może jeszcze jakaś spółka jak sie odłączą od kopexu to się utrzymają
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~plutarch
dobrze, że sprzedałem Kopeks przed zwałą. a jednak szkoda firmy.
~66
KOPEX I SPÓŁKI , SPÓŁECZKI a w nich synekury dla prezesów v-ce prezesów rad nadzorczych itd. no i jak to ma sie krecić
~anonimus
TO teraz czas na Kopex Machinery ...
~TT
BANKIER wy dziady - gdzie mój komentarz, a ten jest ostatni już tu mnie nie zobaczycie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki