REKLAMA

Spółka CUBE ID zainwestuje ponad 45 mln zł w Suwalskiej SSE

2021-04-29 15:10
publikacja
2021-04-29 15:10
Spółka CUBE ID zainwestuje ponad 45 mln zł w Suwalskiej SSE
Spółka CUBE ID zainwestuje ponad 45 mln zł w Suwalskiej SSE
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Spółka CUBE ID zainwestuje 45,7 mln zł na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podlaskie). Zarząd strefy wydał w tym roku już osiem decyzji o wsparciu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Nowa inwestycja spółki ma polegać na budowie zakładu produkcyjnego w Białymstoku. Będą tam produkowane zaawansowane wyroby elektroniczne i ich komponenty takie jak: podzespoły elektroniczne, płytki półprzewodnikowe czy moduły komunikacyjne.

Dodatkowo przedsiębiorca planuje zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, które mają pełnić rolę dodatkowego źródła energii elektrycznej dla nowo tworzonego zakładu. CUBE ID Sp. z o.o. deklaruje inwestycję w wysokości co najmniej 45 mln 777 tys. zł oraz zatrudnienie 10 pracowników.

Cube ID jest globalną firmą specjalizującą się w produktach i usługach związanych z systemem zarządzania tożsamością (IDM). Największe doświadczenie posiada w zarządzaniu tożsamością obywateli, jak również w identyfikacji i śledzeniu pojazdów.

Po wejściu w 2018 r. przepisów dotyczących Polskiej Strefy Inwestycji, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna pełni rolę podmiotu zarządzającego obszarem wspierania nowych inwestycji dla województwa podlaskiego oraz w powiatach ełckim i gołdapskim na Warmii i Mazurach, a także w czterech powiatach w województwie mazowieckim: łosickim, ostrowskim, sokołowskim i węgrowskim.

Firmy mogą liczyć na wsparcie przy realizacji inwestycji w każdym dowolnym miejscu na gruntach prywatnych, a suwalska strefa zarządza w tym zakresie wyznaczonym obszarem.

Na terenie zarządzanym przez Suwalską SSE firmy mogą liczyć na pomoc w formie zwolnień od podatku PIT i CIT. Strefa informuje, że ulgi są zróżnicowane. Wynoszą od 35-70 proc. zainwestowanego kapitału, w zależności od danego obszaru (województwa, powiatu), gdzie powstanie inwestycja, oraz spełnienia innych warunków. Strefa podkreśla, że zwolnienie z podatku dochodowego w wysokości do 70 proc. wartości zainwestowanego kapitału to najwyższy poziom pomocy publicznej w kraju. (PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki