Śpiewak: Palikot nie ma paliwa na partię

Socjolog profesor Paweł Śpiewak uważa, że ewentualna partia założona przez Janusza Palikota miałaby niewielkie szanse na odniesienie sukcesu. W wywiadzie dla dziennika "Polska" mówi, że Palikot "nie ma paliwa" na poważną inicjatywę polityczną. "Budowanie strategii politycznej wokół kwestii kilku wariatów, którzy stoją pod krzyżem, i atakowania Kaczyńskich "żywych i umarłych" to za mało na stworzenie formacji politycznej" - mówi Paweł Śpiewak. Jego zdaniem Janusz Palikot nie ma pomysłu "nia tylko na Polskę B, ale nawet na własny region".

Socjolog ponadto zauważa, że ostatnie trzy lata dowodzą, że wszelkie próby stworzenia nowej partii - czy to prawicowej, czy lewicowej - nie udają się. Jego zdaniem jeszcze nie nadszedł czas na kolejną formację polityczną.

Paweł Śpiewak uważa, że pieniądze, jakimi dysponuje Janusz Palikot, nie są tak wielkie, by starczyły mu na finansowanie działalności politycznej na własną rękę.

"Chce być na tyle sławny, żeby mieć bicz na partię: Jak mnie wyrzucicie, to ja zbuduje coś innego, zobaczcie, jakiej wielkiej, wpływowej postaci pozbylibyście się. To wszystko jest błazeństwo. I to karygodne błazeństwo" - mówi socjolog dziennikowi "Polska".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Polska"/kry/pbpŹródło: IAR
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil