Spektakl Polskiego Radia nagrodzony na festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2003"

Zgłoszony przez Program II Polskiego Radia spektakl "Nagi sad" w reżyserii Waldemara Modestowicza zdobył Grand Prix Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2003" w kategorii słuchowisk. Reżyser otrzymał 20 tysięcy złotych nagrody. Natomiast w kategorii spektakli telewizyjnych zwycięzcą było przedstawienie "Czwarta siostra" w reżyserii Agnieszki Glińskiej, która otrzymała 30 tysięcy złotych nagrody.

"Nagi Sad" to dokonana przez Bogumiłę Prządkę adaptacja debiutanckiej powieści Wiesława Myśliwskiego z 1967-ego roku w realizacji akustycznej Marii Olszewskiej i opracowaniu muzycznym Małgorzaty Małaszko. Reżyser najlepszego słuchowiska, Waldemar Modestowicz powiedział, że proza Myśliwskiego, bardzo osobista i intymna, jest wręcz stworzona dla radiowego teatru wyobraźni. Waldemar Modestowicz jest prawdziwym triumfatorem tegorocznego festiwalu. Otrzymał także nagrodę za realizację słuchowiska "Noc Walpurgii albo Kroki Komandora" z repertuaru Programu II, a zgłoszonego do konkursu przez Teatr Polskiego Radia. Równorzędną nagrodę za reżyserię otrzymał Henryk Rozen za słuchowisko "Rzeka" zgłoszone przez Radio Rzeszów.

Tatiana Kołodyńska otrzymała nagrodę za kreację aktorską w słuchowisku "Znajdziesz Mnie W Szeptach Traw" zgłoszonym przez Radio Zachód - Zielona Góra. Za najlepszego aktora jury uznało Adama Ferencego za kreację w słuchowisku "Noc Walpurgii..".

W kategorii spektakli telewizyjnych nagrodzono Patrycję Durską za kreację w "Czwartej Siostrze", spektaklu, który otrzymał Grand Prix.

Za najlepszego aktora uznano Zbigniewa Zapasiewicza w "Pięknej Pani Seidenmann". Za reżyserię spektatklu "Porozmawiajmy o Życiu i Śmierci" nagrodzono Krystynę Jandę.

Za adapatację dla Teatru Telewizji jury nagrodziło ex aequo Janusza Kijowskiego za "Piękną Panią Seidenmann" na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego "Początek" oraz Michała Komara za "Lorda Jima" Josepha Conrada.

Nagrodę za montaż spektaklu "Po deszczu" otrzymała Grażyna Gradoń.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

RUBICON 1,7000 33,9%
HERKULES 1,1700 31,5%
ENERGOINS 0,7800 24,6%
IPOPEMA 2,6000 -13,3%
PRAIRIE 0,3110 -9,9%
DROP 0,6000 -9,1%
Akcje: 150 wzrosło, 179 spadło, 51 bez zmian.
Wolumen: 58 053 470 akcji, obrót: 649 260 735 zł
Aktualizacja: 2020-05-22 17:04:57