REKLAMA

Spadła liczba samobójstw

2015-10-12 03:57
publikacja
2015-10-12 03:57

Po fali wzrostów w ostatnich latach, w tym roku liczba samobójstw w Polsce jest wyraźnie mniejsza.

Według publikowanych w "Dzienniku Gazecie Prawnej" danych, w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku popełniono w naszym kraju 3695 samobójstw, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego 4214. Nadal widać ogromne dysproporcje w podziale na płeć: mężczyźni blisko siedmiokrotnie częściej popełniają samobójstwa niż kobiety.

Pod względem liczby popełnianych samobójstw przodują województwa: zachodniopomorskie, dolnośląskie i warmińsko-mazurskie. Według ekspertów przyczyną jest to, że na Ziemiach Odzyskanych są najsłabsze w kraju więzi społeczne. Bogactwo czy bieda regionu mają tu znaczenie drugorzędne.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej". (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~as
Widać niektórzy odzyskali nadzieję na to, że PełO przestanie wreszcie rządzić.
~Asd
I kolejne kłamstwo PO. Rok temu policja dostała okulnik. Samobójca który nie zostawił listu pożegnalnego nie może być liczony w statystykach. Jest poprawapo roku takiego nowego liczenia? Tyle że jak ktoś samotny i nie ma na jedzenie to do kogo ma pisać. Brawo tusk i kopacz. Świetny mieliście pomysł. Wybory wygracie napeeewno.
~mich
Demografia jest taka tragiczna że już nawet nie ma komu samobójstw popełniać!
~asia
Po prostu ,,za rządów PO jest tak dobrze", że aż żyć się chce
~Polak
Spada wskaznik samobojstw bo ludzie mają nadzieję na zmiany po wyborach. Jesli powstanie koalicja PO-ZSL-SLD-N.PL to tym ludziom nadzieja zostanie odebrana i wtedy zrobią to. Mam nadzieje - w imię racji stanu i interesu narodu polskiego że będzie rządził PiS.A 20 % tych którzy nadal głosują na PO i ZSL chciałbym powiedzieć,Spada wskaznik samobojstw bo ludzie mają nadzieję na zmiany po wyborach. Jesli powstanie koalicja PO-ZSL-SLD-N.PL to tym ludziom nadzieja zostanie odebrana i wtedy zrobią to. Mam nadzieje - w imię racji stanu i interesu narodu polskiego że będzie rządził PiS.A 20 % tych którzy nadal głosują na PO i ZSL chciałbym powiedzieć, że może kiedyś przejrzycie na oczy, oby wtedy nie było za pozno dla was i waszych dzieci (o ile jeszcze będą w Polsce, albo będą wogóle). Ale szanuję wasz wybór, choc jest zgubny. Sam też głosowałem na PO w 2005, 2007 i 2011. Głosowałem na nich zanim zacząłem samodzielnie myśleć, i ze wstydem przznam - dopiero w wieku 32 lat.
~edward
Przyczynami samobójstw są przeważnie relacje z innymi ludźmi (zawody miłosne), nadużywanie alkoholu i narkotyków, a nie bieda, czy sytuacja w kraju.
~azet odpowiada ~edward
Jako "zawód miłosny" złośliwie można opisać stan umysłowy lemingów, po tym jak ich ukochany wódz ich wy..chał i opuścił a obiecywał cukierki :P Na poważnie to znajome mi lemingi w zależności od stopnia tępoty prezentują albo apatyczne czekanie na porażkę albo skierowały uczucia gdzie indziej. Co do Jako "zawód miłosny" złośliwie można opisać stan umysłowy lemingów, po tym jak ich ukochany wódz ich wy..chał i opuścił a obiecywał cukierki :P Na poważnie to znajome mi lemingi w zależności od stopnia tępoty prezentują albo apatyczne czekanie na porażkę albo skierowały uczucia gdzie indziej. Co do przyczyn samobójstw to sobie doczytaj o niespłaconych kredytach - było w miarę niedawno.
~azet
Nawet ciężka depresja ustępuje na myśl że PO w końcu odda władzę
~endi
jak PIS dorwie się do władzy przyjdzie większa depresja , im zależy tylko na stołkach i rewanżu . Poza tym skąd wiadomo jak kierowca jadąc z dużą prędkością uderza w drzewo , że nie popełnił samobójstwa ? nie każdy samobójca zostawia list pożegnalny choćby z tego powodu że rodzina otrzymała by polisy z jak PIS dorwie się do władzy przyjdzie większa depresja , im zależy tylko na stołkach i rewanżu . Poza tym skąd wiadomo jak kierowca jadąc z dużą prędkością uderza w drzewo , że nie popełnił samobójstwa ? nie każdy samobójca zostawia list pożegnalny choćby z tego powodu że rodzina otrzymała by polisy z ubezpieczenia
~azet odpowiada ~endi
"jak PIS dojdzie do władzy" to przyjdzie epidemia dżumy a potem spadnie kometa i ukradziony księżyc jednocześnie.

Widocznie oglądamy te same skecze kabaretowe, ale trzeba być głupim (albo lemingiem) żeby w to wierzyć

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki