REKLAMA

Spadki na GPW po raz trzeci z rzędu

Michał Żuławiński2021-09-27 17:23analityk Bankier.pl
publikacja
2021-09-27 17:23
Spadki na GPW po raz trzeci z rzędu
Spadki na GPW po raz trzeci z rzędu
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Nowy tydzień na polskiej giełdzie rozpoczął się od lekkich spadków. Na osłodę inwestorzy dostali od GPW "muzyczny prezent" związany z 30-leciem istnienia polskiego rynku akcji.

W poniedziałek WIG20 stracił 0,29 proc., cofając się do poziomu 2292,47 pkt. Dla flagowego indeksu polskiej giełdy była to trzecia spadkowa sesja z rzędu – ostatni, i to wyraźny, ruch w górę to środowe odbicie (2,46 proc.) po poniedziałkowych silnych spadkach związanych z obawami o los Evergrande Group.

W odmiennych kolorach zaświeciły się dwa główne indeksy mniejszych spółek: mWIG40 (-0,2 proc.) i sWIG80 (0,26 proc.). Z kolei szeroki WIG stracił 0,19 proc., lecz na koniec dnia obronił poziom 70 000 pkt. Obroty przekroczyły miliard złotych.

W WIG20 najmocniej rosły dziś państwowe spółki na literę „P”: PKN Orlen (1,17 proc.), Pekao (1,11 proc.) i PKO BP (1,10 proc.). Burzliwie zachowujące się w ostatnim czasie akcje JSW dziś zdrożały o skromne 0,81 proc.

Słabo wypadł dziś segment odzieżowy – akcje LPP w dół o 2,69 proc., zaś CCC o 3,56 proc. W efekcie WIG-Odziez był dziś drugim najsłabszym indeksem sektorowym na całej GPW (-2,7 proc.). Gorzej radził sobie tylko WIG-Leki (-2,82 proc.), na którego kondycji zaważył silny spadek walorów Celon Pharm (-7,44 proc.).

Wśród pozostałych spółek, warto było dziś zwrócić uwagę m.in. na ML System (8,20 proc.), którego akcje podrożały w reakcji na komunikat o zawarciu umowy o współpracy z grupą Pilkington. Z kolei na imponującą zwyżką Bumechu (20,06 proc.) stały przedstawione w piątek wyniki finansowe oraz oczywiście ogólny rynkowy klimat związany z drożejącym węglem. Na piątkowy raport o kondycji finansowej spółki zareagowali dziś także akcjonariusze ZE PAK (9,59 proc.). Informacje o odpisach oraz planowanej emisji akcji i obligacji przez Medicalgorithmics zbiły kurs akcji spółki o 12,45 proc.

Poniedziałkowa sesja była też pierwszą, którą można było śledzić w rytm utworów z płyty "All Time Highs", którą na swoje 30. urodziny wydała sama GPW. Więcej na ten temat w tym artykule.

Michał Żuławiński

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy

To żabkość na rynku

17 000 zł przychodu gwarantowanego przez rok do 12 000 zł na rozwój biznesu tylko 5000 zł wkładu własnego w pełni wyposażony sklep

Komentarze (1)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Proszę przeczytaj powoli ze zrozumieniem. I bądź pomimo to pozytywnie nastawiony, zło prędzej czy później zawsze upada, a trzeba przyznać że wszyscy mamy jakiś tam w tym udział.:
"Obecnie w wyborach i wprowadzaniu nowego ładu światowego biorą udział tylko naiwniacy i pożyteczni głupcy"

Jak weźmiesz
Proszę przeczytaj powoli ze zrozumieniem. I bądź pomimo to pozytywnie nastawiony, zło prędzej czy później zawsze upada, a trzeba przyznać że wszyscy mamy jakiś tam w tym udział.:
"Obecnie w wyborach i wprowadzaniu nowego ładu światowego biorą udział tylko naiwniacy i pożyteczni głupcy"

Jak weźmiesz pod uwagę sterowane występujące wszędzie pogłębiające się braki w zaopatrzeniu i skłócanie społeczeństw, i kontenerowce na redach wypełnione towarem - (setki) w USA, Pandemia, LGBT, inflacja, braki benzyny. A to jeszcze daleko do finału, to zrozumiesz że mam racje rozszerzając myśl Orwella.

"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell. I tu Orwell nie docenił potęgi obecnych Korporacji, które potrafią doprowadzić do swoich niecnych celów niezależnie od tego kogo byś nie wybrał. Tak że twój udział w wyborach nie ma żadnego znaczenia !..

Ostre porządkowanie należało by rozpocząć od polityków, szefów korporacji oraz filantropów którzy Posiadają nieograniczone środki finansowe w tym też (Dodruk) w przeciwieństwie do ubezwłasnowolnionych przez nich rządów, i chcą na siłę naszego dobra. Wtrącając nas w otchłań długu zastraszenia i nowoczesnej niewoli. Bo po prostu jesteśmy na etapie gdzie Korporacje przejmują świat ! Przy pomocy beznadziejnie skorumpowanych rządów.
Jeśli sfinalizują swe totalitarne cele (a wszystko na to wskazuje) będziemy całkowicie pod ich kontrolą i nawet Nieruchomości, Bitcoin ani złoto nam nie pomoże.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki