REKLAMA

SpaceX wysłał w kosmos kolejną rakietę

2019-12-06 09:30
publikacja
2019-12-06 09:30

Rakieta kosmiczna Muska wystartowała. Z jednodniowym opóźnieniem Falcon 9 poleciał z misją zaopatrzeniową. 

fot. Elon Musk / / twitter.com

Z opóźnieniem, ale się udało. SpaceX wysłał Falcon 9 z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) 5 grudnia br. Od rakiety po 10 minutach od startu odłączyła się kapsuła Dragon, która przewiezie ładunek dla ISS. Początkowo start zaplanowany był na 4 grudnia, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe oraz silny wiatr lot został przełożony na kolejny dzień.  

Elon Musk zatweetował o starcie rakiety. Docelowo w ramach tej misji kapsuła Dragon dostarczy na stację sprzęt, części oraz zapasy żwności. Planowo ładunek na ISS ma dotrzeć w niedzielę 9 grudnia. Dragon zostanie w okolicy stacji przez miesiąc i powróci z próbkami oraz materiałami do badań. 

Innym projektem realizowanym w ramach SpaceX jest Starship – statek kosmiczny, który będzie przewozić ludzi oraz zaopatrzenie. We wrześniu 2019 roku Elon Musk przedstawił prototyp pojazdu kosmicznego, według założeń Starship będzie latał na Księżyc oraz Marsa. 

Elon Musk założył SpaceX w 2002 roku. Firma zajmuje się budowaniem silników rakietowych, rakiet nośnych, statków kosmicznych oraz załogowych. W grudniu w przestrzeń wysłane zostaną kolejne satelity Starlink

DF

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki