REKLAMA

Sondaż prezydencki: Tusk pokonuje Kaczyńskiego

2021-07-10 06:48
publikacja
2021-07-10 06:48
Sondaż prezydencki: Tusk pokonuje Kaczyńskiego
Sondaż prezydencki: Tusk pokonuje Kaczyńskiego
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Gdyby teraz odbyły się wybory prezydenckie, to w pierwszej turze lider PO Donald Tusk otrzymałby 32 proc. głosów, prezes PiS Jarosław Kaczyński - 26 proc., a lider Polski 2050 Szymon Hołownia - 24 proc. - wynika z sondażu prezydenckiego Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytał Polaków: "Na którego kandydata oddałbyś głos w wyborach prezydenckich?".

Jak podał w sobotę "Super Express", 32 proc. badanych odpowiedziało, że swój głos oddałoby na Tuska; 26 proc. na Kaczyńskiego; a 24 proc. - na Hołownię.

Na czwartym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z Konfederacji z 10 proc. poparciem; dalej jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń, który uzyskał 5 proc. głosów; a 3 proc. otrzymał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Okazuje się, że gdyby teraz wybierano głowę państwa, to – przynajmniej w pierwszej turze – triumfowałby nowy lider PO. Tusk pozostawił w tyle nie tylko prezesa PiS, ale i Szymona Hołownię, czy Krzysztofa Bosaka" - napisał "SE".

Instytut Badań Pollster zrealizował badanie 6-7 lipca 2021 r. na próbie 1049 dorosłych Polaków. (PAP)

aop/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Polityka

Komentarze (32)

dodaj komentarz
demeryt_69
Skąd wiadomo, że obaj będą kandydować, albo że Hołownia do tego czasu nie zdecyduje się po raz trzeci na nowicjat w zakonie dominikanów - cyrk!


carlito1
Dno.... Po za tym Tłusk to nikt inny jak parobek na niemieckich usługach , kaczor gorzkanialy staruszek mający jakąś swoją wizję . No i el hołek... Szkoda gadać :(
majmun
Bankier.pl schodzi do rynsztoku....propaganda goni propagandę i jest przez propagandę poganiania... Biedny ten nasz kraj.
glowny_analityk_bankier_pl
Ale dziadostwo
Jeden koń trojański za niemieckie pieniądze
drugi dostał z usa
a trzeci to nie wiem, kandydat "elitarnej klasy społecznej googlebox"

gratuluję wam rodacy że dopuściliście żeby w waszym własnym gnieździe narobić górę g...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
1a2b
Mówienie o tym folksdojczu Tusku czy tym zaryczanym pajacu Hołowni w kontekście wyborów prezydenckich to bezczelność i prowokacja. Przecież tusk/Oskar jest agentem STASI i jest na utrzymaniu szwabów od początku swojej plugawej aktywności.
abcx
Sondaż na poziomie tabloida dla ludzi czytających tabloidy.
grzegorzkubik
PO to partia, która w czasie rozbiorów kibicowałaby zaborcom, zadając pytanie czemu my tak kłócimy się z Prusami czy Galicją. Robimy sobie wrogów na obczyźnie a trzeba współpracować bo inaczej przyjdzie car z Rosji.
ezpz
Najgorsze dla polskiej suwerenności traktaty unijne (lizboński i ostatni zezwalający unii na zadłużanie się i nakładanie nowych podatków) podpisywał twój ukochany PiS.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki