Sondaż: co drugi Polak chce reprywatyzacji

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że Sejm powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego na jego portalu przez grupę Ariadna.

Sondaż: co drugi Polak chce reprywatyzacji
Sondaż: co drugi Polak chce reprywatyzacji (CBRE)

Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej - 20 proc., a 30 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

"Wyniki badań zaskakują" pisze dziennik. "Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że krąg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki".

Przyczyn zmiany takiego stanu rzeczy należy upatrywać zdaniem dziennika "w nagłośnieniu nieprawidłowości związanych z procesami zwrotu majątków i wynikły z tego polityczny kryzys w Warszawie. Mogło to przekonać ankietowanych, że problem powinien zostać raz na zawsze rozwiązany uchwaleniem przez parlament specjalnej ustawy".

"Na razie droga do tego jest daleka. PO zgłosiła projekt ustawy reprywatyzacyjnej, ale dotyczy on tylko Warszawy. PiS zajęło wyczekującą postawę" pisze dziennik.

"Postulat zwrotu w całości lub części majątków byłym właścicielom cieszy się największym poparciem wśród elektoratu Kukiz'15 (80 proc. "za" wśród zwolenników tej partii). Pomysł popularny jest także wśród wyborców PO, PSL i Nowoczesnej" podsumowuje "DGP". (PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 ~Belfer

Rzadko wg mnie czyta się takie bzdury, gdzie tytuł jest niezgodny z treścią - "Sondaż: co drugi Polak chce reprywatyzacji. Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że Sejm powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego na jego portalu przez grupę Ariadna."- LOGIKA, to że ktoś chce zlikwidować oszustwa i nieudolność DZIKIEJ formy prywatyzacji, wcale nie oznacza, że połowa Polaków chce prywatyzacji !!! Ci mądrzy i uczciwi Polacy chcą porządnego prawa i walki ze złodziejami. Ja jestem przeciwnikiem małżeństw homo, zarazem chcę porządnego prawa rozróżniającego związki homo i hetero, np. inna nazwa związków, inne prawa (zakaz adopcji obcych dzieci) itd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~ityle

Partie populistyczno-bolszewickie zawsze mają silne poparcie, wszyscy niech mają równo, każdy gó....rę złota!

! Odpowiedz
2 1 ~WUJEKURBANO

A prezydent jak zwykle pochylajac sie nad tematem pokazuje oko analne narodowemu spoleczenstwu.

! Odpowiedz
1 0 ~zez

Niezła manipulacja. Można by przecież na podstawie tego samego sondażu napisać "Większość Polaków nie chce reprywatyzacji!", w końcu to 52% :)

! Odpowiedz
1 7 ~mati

Prawie połowa Polaków to nie wie co to w ogóle jest reprywatyzacja (nie wie co oznacza te słowo), druga połowa ma to głęboko w D. Tematem interesuje się mafia prawnicza i garstka ludzi, którzy rzeczywiście utracili w przeszłości majątki. Żydów nie liczę, bo ci to wiecznie mają roszczeniową postawę do całego świata.

! Odpowiedz
6 6 ~łotake

Czyżby 27letnie [ a nawet od 1980 ] pranie mózgu zaczęło przynosić efekty i to aby ludzie biedni stali sie nędzarzami , tego chcecie . Chcecie oddać np. ŻYDOM 80 miliardów USD ZA ... NO WŁAŚNIE za to , ze wasi rodzice , dziadkowie czy pra odbudowali kraj z ruin wojennych i te żydowskie domy także . Jak można wyprać ludziom mózgi to przykładem jest "Smoleńsk".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~qwer

hehe jak widac bogaty kraj mamy :)
poziom zidiocenia spoleczenstwa postepuje

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil