REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Sondaż: Hołownia uzyskuje najwięcej wskazań w badaniu kto jest liderem opozycji

2020-11-20 10:44
publikacja
2020-11-20 10:44
Sondaż: Hołownia uzyskuje najwięcej wskazań w badaniu kto jest liderem opozycji
Sondaż: Hołownia uzyskuje najwięcej wskazań w badaniu kto jest liderem opozycji
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Najwięcej wskazań (19 proc.) na pytanie kto jest liderem opozycji, uzyskał spośród osób ujętych w badaniu Szymon Hołownia - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl. 27 proc. badanych stwierdziło, że żadna z tych osób nie zasługuje na to miano, a 25 proc., że "trudno powiedzieć".

W sondażu zapytano respondentów, kto ich zdaniem zasługuje obecnie na miano lidera opozycji w Polsce.

Najwięcej wskazań wśród ogółu badanych, 19 proc., uzyskał lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, 16 proc. badanych odpowiedziało, że lider opozycji to prezydent Warszawy, polityk PO Rafał Trzaskowski. Na trzecim miejscu znaleźli się b. premier Donald Tusk i jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak, których wskazało po 6 proc. badanych.

Na dalszych miejscach znaleźli się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart (oboje po 2 proc.) oraz szef SLD Włodzimierz Czarzasty i przewodniczący PO Borys Budka (obaj po 1 proc. wskazań).

Wśród ankietowanych, którzy są wyborcami opozycji, zwycięża Rafał Trzaskowski, którego wskazało 32 proc. z nich. Drugie miejsce zajął Szymon Hołownia ze wskazaniami na poziomie 30 proc. Trzeci - z 11 proc. poparcia - jest Donald Tusk. Dalej: Krzysztof Bosak (6 proc.) i Marta Lempart (4 proc.). Na Władysława Kosiniaka-Kamysza i Włodzimierza Czarzastego wskazało po 2 proc. badanych z tej grupy, a na Borysa Budkę - 1 proc. 13 proc. wyborców opozycji ocenia, że żadna z osób, o które zapytano w sondażu, nie zasługuje na to miano, a 8 proc. odpowiedziało, że "trudno powiedzieć".

Zdaniem 50 proc. badanych, którzy są wyborcami PiS żadna z osób, o które zapytano w sondażu, nie zasługuje na miano lidera opozycji, a 16 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć". Po 10 proc. tych ankietowanych ocenia, że liderami opozycji są Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak. Dalsze miejsca zajmują Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Rafał Trzaskowski - po 5 procent. Lidera opozycji w Donaldzie Tusku widzi 3 proc. badanych, którzy są wyborcami PiS, a po 1 proc. wskazało na Włodzimierza Czarzastego, Martę Lempart i Borysa Budkę.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków, N=1049 osób w dniach od 13 do 16 listopada 2020 roku.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (30)

dodaj komentarz
pakamera
Po takich wynikach,Budka gotów popełnić samospalenie.Ze wstydu.
ruhe
Ani to lider ani opozycji. Przecież on jest finansowany z dokładnie tych samych źródeł co KO i Rafał "dyskryminacja ze względu na światopogląd" Trzaskowski. Dokładnie tak samo kłamie na temat pseud pandemii i dokładnie tak samo głosuje jak PIS, KO, Lewica i PSL. To nazywacie opozycją?????
and00
Martwi mnie Trzaskowski
Ma poparcie grupy Bildenberg, jest przebojowy, nie ma skrupułów
jak się nie da złapać na jakimś zegarku, albo nie pokaże wrodzonego chamstwa jak na imprezie "moje miasto" to ma szanse nawet na premiera
kimdzonk
w tym rankingu liderów szef największej partii opozycyjnej niejaki Borysław Budka ma rekordowy wynk 1% !!!!! słownie JEDEN procent !!!! .. jeszcze trochę i wyjdzie na mniej niż zero ..ha ha
meryt
"Wśród ankietowanych, którzy są wyborcami opozycji, zwycięża Rafał Trzaskowski, którego wskazało 32 proc. z nich... a na Borysa Budkę - 1 proc."
and00 odpowiada meryt
1 nie 1
W takich badaniach jest 3% możliwy błąd pomiaru
Ale mnie to cieszy, i kibicuję panu Budce żeby jak najdłużej utrzymał się na stanowisku
and00
Idziemy drogą Ukrainy
Tam prezydentem został jakiś aktor z seriali
U nas liderem jest prezenter śniadaniówki
loool
Człowiek TVNu zbawicielem Polski ..... jakoś to dziwnie brzmi
dlaczego_nie
Lepsze niż pisoski zbawiciel bez rodziny z kotem
kimdzonk odpowiada dlaczego_nie
a w czym lepszy ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki