REKLAMA

Solorz walczy o Plusa

2011-03-10 06:42
publikacja
2011-03-10 06:42
Zygmunt Solorz nie składa broni i otwarcie deklaruje chęć zakupu Polkomtela, czyli spółki, która jest właścicielem sieci Plus. "Puls Biznesu" pisze, że Solorz chce przekonać polityków, że spółka powinna trafić w ręce polskiego kapitału.

Według właściciela Polsatu, telekomunikacja to jeden ze strategicznych działów gospodarki i podobnie jak energetyka powinien znajdować się pod kontrolą państwa. Będzie to zupełnie niemożliwe, jeśli ostatnią spółkę telekomunikacyjną, pozostającą w polskich rękach sprzeda się zagranicznym inwestorom. Obecnie większościowe udziały w Polkomtelu mają spółki skarbu państwa: KGHM, PKN Orlen, PGE i Węglokoks. Oferty kupna, poza Solorzem przedstawiły spółki telekomunikacyjne ze Skandynawii.

Właściciel Polsatu nie ukrywa, że kupno Polkomtela wpisuje się w strategię rozwoju jego koncernu medialnego. Solorz traktuje zakup tej spółki jako inwestycje w nowe technologie, które w przyszłości mają uzupełnić jego ofertę medialną. Obecnie jego spółki rozwijają projekt telefonii cyfrowej czwartej generacji, a zakup Polkomtela z jego bazą infrastrukturalną znacznie obniżyłby koszty inwestycji w sieć LTE.

Więcej o planach Zygmunta Solorza w sprawie Polkomtela w Pulsie Biznesu.

Puls Biznesu/IAR/łp/jp
Źródło:IAR
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~jager
Zobaczcie jak się martwi o polski kapitał, ze niby w polskich rękach powinien zostać, to pytam dlaczego p. Solorz wiekszośc swoich spółek ma zarejestowanych za granicą.

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki