REKLAMA

"Solidarność" przyznaje żółte kartki instytucjom publicznym

2017-03-07 02:12
publikacja
2017-03-07 02:12

"Solidarność" przyznaje żółte kartki instytucjom publicznym, które przy rozstrzyganiu przetargów kierują się tylko ceną, a nie dobrem pracowników - pisze "Nasz Dziennik". Związek chce, żeby przy wyborze wykonawcy instytucja kierowała się również tym, żeby nie wybierać firm zatrudniających pracowników na umowach śmieciowych.

fot. stockyimages / / YAY Foto

Szczególną uwagę związek zwraca na usługi budowlane, ochroniarskie oraz sprzątanie. Jeśli okazuje się, że przetarg może wygrać podmiot, który zatrudnia pracowników na przykład tylko na umowy zlecenia, to "Solidarność" przyznaje organizatorowi przetargu żółtą kartkę. Do tej pory przyznano je około 40 instytucjom.

Związkowcom zależy na tym, żeby zerwać z dyktatem najniższej ceny przy rozstrzyganiu przetargów. Uderza to bowiem nie tylko w najniżej opłacanych pracowników, lecz również w uczciwie działające przedsiębiorstwa.

Jak pisze "Nasz Dziennik", żółte kartki wpływają na decydentów, ponieważ sytuacja zaczyna się powoli poprawiać. Upomniane w ten sposób instytucje zmieniają preferencje przetargowe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Nasz Dziennik"/mile/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
w kolejce również samorządy, lokalne instytucje, w wielu instytucjach, ośrodkach kultury umowy zlecenia są co miesiąc, na każdy miesiąc nowa umowa podpisywana i to od lat...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki