REKLAMA

Sobolewski, Walendziak i Zadroga zasiedli we władzach ZE PAK

2013-03-26 08:35
publikacja
2013-03-26 08:35

Do rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin w niedzielę powołani zostali Ludwik Sobolewski, Wiesław Walendziak i Tomasz Zadroga.

Sobolewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktorem nauk prawnych. Od czerwca 2006 r. do lutego 2013 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Za jego kadencji odbywał się giełdowy debiut ZE PAK.

Z kolei Wiesław Walendziak posiada doświadczenie zawodowe w branży mediowej. W 1993 r. był dyrektorem generalnym telewizji Polsat, a w latach 1994-1996 prezesem zarządu TVP SA. Obecnie zasiada w radach nadzorczych spółek Polnord i Bioton.

Tomasz Zadroga w swojej karierze zawodowej pracował jako członek zarządu w polskim oddziale firmy Adidas i Inter Cars, a następnie jako prezes zarządu PGE. Od listopada 2012 r. pełni funkcję członka zarządu Polkomtel sp. z o.o. Jest członkiem zarządu Polkomtel SA, Exatel i PGE Energia Odnawialna.

ZE PAK jest drugim, pod względem wielkości, krajowym producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Odpowiada za około 8,5 proc. udziału w rynku. Głównym akcjonariuszem spółki jest Zygmunt Solorz-Żak, który kontroluje wraz Embud sp. z o.o. i Polsat Media BV ponad 52 proc. udziałów.

J.R.
Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~Voytek
Pomyslcie co wy byscie robili na ich miejscach. Wasze opinie to zazdrosc. Ustawiajcie sie i robcie to co oni.
~jery
jedna banda juz im malo to teraz wylanczaja przekaz notowan `15 i 26 marzec i ustawiaja kursy PGE TAUEON
~Piotr
Wybrancy narodu jak 30 lat temu tylko obecnie za lepsze pieniadzae.
~zwykły
Czy wam już nie wstyd? Ile tego sqrwysyństwa jeszcze będzie? Jak długo jeszcze będziecie rzucać ochłapy narodowi sami pławiąc się w dobrobycie i beztrosce? Czy to już PO uczciwych ludziach? Polacy obudźcie się!
~felo
A Duda jest takim samym pachołkiem na smyczy tych samych bestii.
Kogo rozpędzi panów którzy go karmią. Poprzednicy też rozpędzali Śniadki, Krzaklewskie z jakim skutkiem?
~leo
niezależne komisje konkursowe ???
~ppp
większość chciała III RP, a nie czwartej, więc ją ma... ha ha ha
~oro
Kasta panów z plecami jak za PRL.
~iko
Czy dochody z ZE PAK już pan Krok nie chowa na Cyprze ?
~tropiciel
Oto jak pasie się obecnie Walendziak.
Wiesław Walendziak latach 1994-1996 był prezesem zarządu TVP. Później sprawował mandat poselski w Sejmie III i IV kadencji oraz pełnił funkcję latach szefa Kancelarii prezesa Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka. Od 2005 r. jest wiceprezesem zarządu funduszu inwestycyjnego Prokom
Oto jak pasie się obecnie Walendziak.
Wiesław Walendziak latach 1994-1996 był prezesem zarządu TVP. Później sprawował mandat poselski w Sejmie III i IV kadencji oraz pełnił funkcję latach szefa Kancelarii prezesa Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka. Od 2005 r. jest wiceprezesem zarządu funduszu inwestycyjnego Prokom Investments S.A. oraz pełni funkcję członka rady nadzorczej w spółkach: Bioton S.A, Polnord S.A., Radio PIN S.A., Comex S.A.
ZE PAK jest już piątą RN w jego kolekcji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki