REKLAMA

Służby na Sardynii walczą z okradaniem plaż przez turystów

2019-06-08 06:36
publikacja
2019-06-08 06:36

Na początku sezonu wakacyjnego na Sardynii ponownie ogłoszono alert w związku z masowym zjawiskiem wywożenia przez turystów z tamtejszych plaż piasku, muszelek i kamieni. Na włoskiej wyspie uważane jest to za kradzież i karane wysokimi grzywnami.

fot. / / YAY Foto

Sardyńskie plaże są masowo okradane przez tych, którzy - zauroczeni ich śnieżnobiałym czy różowym piaskiem, muszelkami i kamykami - zabierają je na pamiątkę do domu. Przypomniały o tym lokalne media, informując, że podobnie, jak w minionych latach, dużo pracy mają już służby między innymi na lotnisku w Cagliari.

Tylko w ostatnich tygodniach tamtejsi funkcjonariusze znaleźli u podróżnych 280 kilogramów skarbów natury z wybrzeży we wschodniej części wyspy, zwłaszcza z okolic znanej miejscowości wypoczynkowej Villasimius, obleganej przez Włochów i przybyszów z całego świata.

Działająca tam straż ochrony środowiska dzięki współpracy ze służbami lotniskowymi odtransportowała na plaże siedem skrzyń pamiątek, które próbowali wywieźć turyści w plastikowych butelkach i woreczkach.

"Skąd wiemy, dokąd mamy odwieźć łupy? Ci, którzy plądrują nasze plaże, opisują miejsce pochodzenia tych materiałów" - wyjaśnił Lino Cozzuto, kierujący stowarzyszeniem strażników ochrony środowiska na Sardynii.

"Niestety - dodał - to dopiero początek konfiskat w tym roku, a my już martwimy się, co będzie w sierpniu, czyli w szczycie sezonu".

Stowarzyszenie zaapelowało do władz regionalnych, aby nakazały wzmocnienie kontroli bagaży na lotniskach i w portach.(PAP)

sw/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
prs
~gosc1313

Inaczej.
Nikt nie kradnie piasku z plazy w Sopocie..
Choc sa tacy co by sprzedali piach nawet ludom Sahary..
prs
Ta...
Makarony to jedna wielka mafia, sami kradna lub cos kombinuja..
gosc1313
Nie wszyscy Włosi..., mam dobrego znajomego z Włoch. Bardzo cierpi, że jego sliczny kraj jest w takim rozkładzie , bagnie. Mafia jest tam wszędzie... świat polityki, samorzadów, sądów....zresztą co tu gadać, a u nas inaczej?
pkc
potwierdzam, wcześniej okradali cała europe i pol afryki, duzo maja wspolnego z goralami wzgorz golan

Powiązane: Korespondencja z Włoch

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki