REKLAMA

Słowenia przywróciła stan wyjątkowy w związku z pandemią Covid-19

2020-10-19 10:30
publikacja
2020-10-19 10:30
Słowenia przywróciła stan wyjątkowy w związku z pandemią Covid-19
Słowenia przywróciła stan wyjątkowy w związku z pandemią Covid-19
fot. Srdjan Zivulovic / / Reuters

W związku ze znacznym wzrostem liczby nowych infekcji koronawirusowych władze Słowenii wprowadziły w poniedziałek ponownie 30-dniowy stan wyjątkowy - poinformowała słoweńska agencja prasowa STA.

Nie pociągnie to za sobą na razie żadnych bezpośrednich konsekwencji, dając jednak władzom podstawę prawną dla wprowadzania lokalnie zróżnicowanych przedsięwzięć prewencyjnych.

Poprzednio stan wyjątkowy z powodu koronawirusa obowiązywał w Słowenii od 12 marca do końca maja.

W ramach wcześniejszych restrykcji mieszkańcom 9 spośród 12 regionów Słowenii zakazano w piątek ich opuszczania, co jednak nie dotyczy na przykład dojazdów do pracy. Ponadto od poniedziałku dla uczniów od szóstej klasy wzwyż nauka odbywać się będzie w trybie zdalnym.

W liczącej nieco ponad 2 mln mieszkańców Słowenii zarejestrowano w sobotę 897 nowych przypadków nosicielstwa koronawirusa, a w niedzielę kolejnych 726. W porównaniu z początkiem tygodnia oznacza to ich podwojenie. W okresie 14 dni do niedzieli odnotowano 317 nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców.

Według oficjalnych danych, od początku pandemii zaraziło się w Słowenii koronawirusem 13 151 ludzi, z których 187 zmarło. (PAP)

dmi/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
rysiek58
Słowenii już przegrali, pozamykano ich w domach jak.. szkoda gadać
masekrut555
W Czechach też strzelają do obywateli.. dookoła nas zamieszki.. pora na Polskę? Nawet Słowacja wystartowała przed nami. Agentura przygotowana, najemnicy rozstawieni 24.10 szykuje się jeden wielki teatr :/ od 4:00 https://www.youtube.com/watch?v=6USRdNZ79sA

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki