Śledczy sprawdzają grafenową spółkę

W Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Według "Rzeczpospolitej" warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - pisze w czwartek dziennik.

(fot. Jakub Szymczuk / FORUM)

Jak podaje gazeta, rada nadzorcza spółki Nano Carbon, powołanej w 2011 r. do komercjalizacji grafenu na bazie technologii opracowanej przez polskich naukowców z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME), rozpisała konkurs na nowego prezesa. "Stało się to dwa dni po ujawnieniu przez +Rzeczpospolitą+, że próby uruchomienia przez firmę produkcji tego supermateriału na szerszą skalę zakończyły się fiaskiem. Spółka wystawiła urządzenia na sprzedaż, a właściciele stracili wiarę w sens jej dalszego istnienia. Okazuje się też, że istnieją wątpliwości, czy spółka była dobrze zarządzana. Jak ustaliła +Rz+, grafenowej firmie usługi doradcze w zakresie sprzedaży świadczyła... Polska Grupa Uzdrowisk" - czytamy w artykule.

Jak dowiedziała się "Rz", zarząd Nano Carbon w czerwcu 2018 r. złożył zawiadomienie o możliwych nieprawidłowościach w działalności firmy w poprzednich latach. "Od lipca śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura. Śledczy badają, czy w latach 2013-2018 w spółce mogło dojść do nadużyć udzielonych uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez osoby zajmujące się sprawami majątkowymi poprzez zawieranie niekorzystnych umów i podejmowanie decyzji dotyczących działalności firmy" - informuje gazeta. (PAP)

mgost/ pch/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 20 jangcy

Bo tak wygladaja polskie nauka i technologie. Nie mamy kultury, procedur i najważniejsze kapitału ktory pozwoli z badań podstawowych przejśc poprzez prace rozwojowe nad opracowaniem technologii produkcyjnej az do wdrożenia w życie produktów.
Cos tam sie wymysli na początku ale nikt nie ogarnia jak skomplikowane jest wprowadzenie idei w zycie - zwłaszcza w top technologiach. Jestem pewien ze Nano Carbon posiadał jakies środki ale zbyt małe żeby to pociągnąć odpowiednio, więc je przepieprzyli.
Nawet trudno mieć pretensje do zarządzajacych, pewnie kolesi z jakis instytutow naukowych, wychowanych na życiu z grantów "naukowych" a raczej naukawych. Bez kontaktów w światowych firmach technologicznych, bez praktycznej wiedzy.
U nas zeby sie nie zmarnowało to patent trzeba sprzedać i tylko później patrzeć z zazdrością jak jakiś Samsung czy inny Intel buduje na tym prawdziwe produkty

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
34 39 marcin321

Najwyraźniej w tym kraju są rzeczy, które bardziej potrzebują dofinansowania przed wyborami niż jakieś tam innowacje naukowe. Zwolnili gości, który się na tym znał, obcięli dofinansowanie i wszystko runęło. A kto miał napchać kieszenie to napchał.

! Odpowiedz
3 39 artibi

Znowu pieniądze poszły w błoto.

! Odpowiedz
23 9 wektorwg

Pisałem o tym w 2015 nic z tego nie będzie.,.... technologia wydmuszczka

! Odpowiedz
3 47 bogdant

Innowacyjna gospodarka. Wystarczy nośne słowo klucz a już można robić biznes - kto miał zarobić to zarobił.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne