REKLAMA

Śledcza komisja bankowa ustala listę świadków do przesłuchania

2007-04-17 11:00
publikacja
2007-04-17 11:00
Po rozpoczęciu obrad sejmowej bankowej komisji śledczej jej przewodniczący poseł Artur Zawisza z PiS przedstawił wątpliwości wiążące się z prywatyzacją banku Pekao SA i jego fuzją z BPH. Jego zdaniem, powinien być to główny wątek działania komisji. Poseł złożył wniosek o powołanie na świadków między innymi: Emila Wąsacza, Cezarego Mecha, Kazimierza Marcinkiewicza, Zyty Gilowskiej, Jerzego Buzka, Cezarego Banasińskiego i Leszka Balcerowicza.

Adam Hofman chce zbadania procesu powstania Banku Inicjatyw Gospodarczych. Wnioskuje on o powołanie na świadków m.in.: Bogusława Kota, Hanny Gronkiewicz-Waltz, Jacka Sochy, Dariusza Przywieczerskiego, Grzegorza Żemka, Andrzeja Olechowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Grzegorza Wieczerzaka, Leszka Millera, Leszka Balcerowicza, Włodzimierza Cimoszewicza i Alicji Kornasiewicz.

Poseł Szymon Pawłowski z LPR powiedział, że należy zbadać przekształcenia własnościowe w Banku Gospodarki Żywnościowej oraz proces powołania Polskiego Banku Rozwoju i Banku Rozwoju Eksportu. Wnioskował o powołanie w tych sprawach na świadków m.in.: Jacka Bartkiewicza, Ireneusza Świtarskiego, Jacka Sochę, Marka Belkę, Leszka Balcerowicza, Wojciecha Kostrzewę i Alicji Kornasiewicz.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~real
a SLD wraz z PO -przeciw...........
bardzo jestem ciekawy sprawy BIG - u,który przejął wielokrotnie większy od niego
Bank Gdański - oj,będzie się działo.........
złodziejom już dupsko lata...
~Naprawcie to!!!
Jaka glupia reklama zzera 99% mocy procesora!!! Jesli tego nie poprawicie to stracicie wielu ogladajacych!!!! Nie da sie normalnie przegladac wiadomosci tutaj!!!!
~lon
planowane przesluchania 200 swiadkow na lata 2007 ---2020 .
~:-}
W ciekawym momencie się odezwał pan Marek Jurek, oj w ciekawym.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki