REKLAMA

Blisko 28 mld dolarów za popularny komunikator

2020-12-03 09:30
publikacja
2020-12-03 09:30
Blisko 28 mld dolarów za popularny komunikator
Blisko 28 mld dolarów za popularny komunikator
fot. Yalcin Sonat / / Shutterstock

Duża transakcja na rynku technologicznym. Salesforce kupił komunikator Slack za 27,7 mld dolarów. Firma z San Francisco będzie konkurować z Microsoftem.

Znany komunikator internetowy Slack został przejęty przez Salesforce. Amerykańska firma z San Francisco kupiła platformę komunikacyjną za 27,7 mld dolarów, około 102,3 mld zł (w przeliczeniu po kursie obowiązującym na 3 grudnia). To jedna z największych transakcji na rynku technologicznym w ostatnich latach. 

Obecnie w czasach pandemii Covid-19, część firm korzysta z usług Slacka w codziennej komunikacji z pracownikami. Z kolei firma Salesforce zajmuje się systemami CRM, jest liderem na rynku w tej branży. Połączenie dwóch spółek pozwoli na przygotowanie szerszego pakietu usług dla klientów biznesowych.

– Salesforce i Slack razem ukształtują przyszłość oprogramowania dla przedsiębiorstw i zmienią sposób, w jaki wszyscy pracują w całkowicie cyfrowym świecie, z dowolnego miejsca – mówi Marc Benioff współzałożyciel i dyrektor generalny Salesforce.

Przejęcie Slacka przez Salesforce umożliwi amerykańskiej firmie konkurowanie z Microsoftem, który oferuje swoim klientom platformę komunikacyjną Teams w pakiecie biznesowym.

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
prs
Bida, kryzys, covid..

Jak dla kogo..

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki