REKLAMA

Skuteczniejszy sposób na naciągaczy

2015-04-23 03:56
publikacja
2015-04-23 03:56
Skuteczniejszy sposób na naciągaczy
Skuteczniejszy sposób na naciągaczy
fot. phovoir / / YAY Foto

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie mógł m.in. nakazać firmom publikacje w mediach informacji o tym, że oszukiwały - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Rząd, w projekcie nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, proponuje wyposażenie prezesa UOKiK w nowe uprawnienia względem przedsiębiorstw stosujących niedozwolone postanowienia w umowach zawieranych z konsumentami.

I tak, na nieuczciwego przedsiębiorcę prezes UOKiK będzie miał prawo nałożyć następujące obowiązki: poinformowania klientów, że w umowach zawarte są klauzule niedozwolone, poinformowania w mediach o swej nieuczciwej praktyce i wreszcie zobowiązania do zwrotu klientom korzyści uzyskanych w związku ze stosowaniem niedozwolonego postanowienia.

Część prawników uważa, że poprawi to ochronę najsłabszych uczestników rynku. Niektórzy jednak widzą tu zbyt mocną ingerencję organów państwowych w zasadę swobody umów. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Paweł
Cudownie, że UOKiK nareszcie wziął się za tych oszustów! Żeby aż tak naciągać biednych i nieświadomych ludzi? Teraz niech każdy wie na co ich stać, co robili i jak pięknie oszukiwali konsumentów! Jestem za tym, żeby ta ustawa weszła w życie jak najszybciej, bo nie mogę doczekać się tych nagłówków "oszukiwałem Cudownie, że UOKiK nareszcie wziął się za tych oszustów! Żeby aż tak naciągać biednych i nieświadomych ludzi? Teraz niech każdy wie na co ich stać, co robili i jak pięknie oszukiwali konsumentów! Jestem za tym, żeby ta ustawa weszła w życie jak najszybciej, bo nie mogę doczekać się tych nagłówków "oszukiwałem swoich klientów"! A pomyśleć, że wystarczyło zrobić jakiś audyt regulaminu sklepu internetowego (nawet w sieci, bo tutaj na pierwszej stronie wyników są prokonsumenckie firmy...)
~endi
A kto dziś siedzi non stop przed telewizorem i czyta wszystkie gazety ogólnopolskie ? Powinna być możliwość bezpłatnego zapytania UOKiK czy dana firma ma coś na sumieniu
~Tak
Polecam zapoznać się ze stroną UOKiK na której są publikowane decyzje. Poza tym istnieje jeszcze coś takiego jak dostęp do informacji publicznej, tak więc można się zapytać i jest to bezpłatne.
~hdsf
Każda firma która oszukuje np. na wędlinach itp. powinna być podana do publicznej wiadomości, a sól drogową to do tej pory nie wiadomo kto sypał.........(i dalej sypie bo ponoć jest zdrowa jak normalna)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki