REKLAMA

Skonfiskowano majątek bossów cosa nostry o wartości 150 mln euro

2020-05-22 15:44
publikacja
2020-05-22 15:44

Majątek sycylijskiej mafii o wartości 150 milionów euro skonfiskowała w piątek włoska policja przedsiębiorcy, który faktycznie był figurantem zarządzającym majątkiem jej bossów: nieżyjącego już Bernardo Provenzano i jego uwięzionego następcy Salvatore Lo Piccolo.

fot. Oleg Elkov / / Shutterstock

Setki nieruchomości i innych dóbr, skonfiskowanych w rejonie Trapani i Palermo, należały formalnie do Andrei Impastato, aresztowanego w 2002 roku za przynależność do mafii. Jego ojciec Giacomo był niegdyś wpływowym szefem jednego z klanów cosa nostry, a brat zginął w mafijnych porachunkach.

Zmarły w 2016 roku w więzieniu szef sycylijskiej mafii Provenzano został schwytany dekadę wcześniej po 43 latach poszukiwań. Szef wszystkich szefów sycylijskiej mafii, poszukiwany na całym świecie, ukrywał się w gospodarstwie rolnym w kolebce tej organizacji przestępczej, miasteczku Corleone. W miejscowym dialekcie miał przydomek Binnu u tratturi, czyli Bernardo traktor. Nadano mu je, ponieważ - jak powiedział jeden z informatorów mafii - „kosił ludzi”.

Jego następcą po aresztowaniu został Salvatore Lo Piccolo, pseudonim Baron - jeden z najpotężniejszych bossów w Palermo. Ukrywał się od 1983 do 2007 roku, gdy został aresztowany. (PAP)

sw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (6)

dodaj komentarz
degrengolada
żaden szef nie może ukrywać się 24 lat, natomiast może być zbyt potężny by można było go zatrzymać podczas spaceru rynkiem stolicy.
sloneczkodzg
PO tytule myślałem , że chodzi o naszą oPOzycję .
luxferre
Wtedy w tytule było zero więcej. A gdyby o PiS chodziło, trzy zera.
itsosad
Tu by chyba trzeba było się udać na Maltę
jes
Czyli wg ciebie naiwna dziewczynko, pis to nie to samo? To też nie służby, które rządzą nieprzerwanie w tym kraju?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki