REKLAMA

Sklepy Biedronki staną się placówkami medycznymi? Nowa usługa może pomóc w ominięciu zakazu handlu

2022-09-27 10:32, akt.2022-09-28 08:32
publikacja
2022-09-27 10:32
aktualizacja
2022-09-28 08:32

Opaski telemedyczne to nowy produkt wprowadzony w części sklepów Biedronki. Zdaniem serwisu wiadomoscihandlowe.pl poszerzenie swoich usług może dać sieci możliwość otworzenia swoich placówek w niedziele niehandlowe. Przedstawiciele koncernu nie potwierdzają takich zamiarów.

Sklepy Biedronki staną się placówkami medycznymi? Nowa usługa może pomóc w ominięciu zakazu handlu
Sklepy Biedronki staną się placówkami medycznymi? Nowa usługa może pomóc w ominięciu zakazu handlu
fot. Alexa_Space / / Shutterstock

W kilkudziesięciu sklepach sieci Biedronka pojawiły się specjalne wydzielone przestrzenie do reklamowania nowego produktu – opaski telemedycznej firmy Sidly. Koszt takiej opaski to 599 zł, a jej zastosowaniem może być m.in. funkcja przypominająca seniorom lub osobom chorym o konieczności wzięcia leków oraz możliwość wezwania pomocy.

Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl, nowa usługa może uchylić przed siecią furtkę do otworzenia swoich sklepów w niedzielę. Biedronka mogłaby skorzystać z jednego z wyjątków wymienionych w ustawie o ograniczeniu handlu, który pozwala na działanie "placówek handlowych w zakładach leczniczych podmiotów leczniczych i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych".

Firma Sidly nie jest powiązana z właścicielem Biedronki. Jednak współpraca obu przedsiębiorstw może dać sieci handlowej możliwość działania przez cały tydzień. Spółka powiązana z firmą Sidly, Telemedyczna Opieka, widnieje bowiem w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Lecznicą. Takich placówek spółka ma ok. 600. W tym jedna mieści się przy ul. Dolnej 3 w Warszawie, czyli dokładnie tam, gdzie znajduje się stołeczna siedziba Biedronki.

Przedstawiciele sieci nie potwierdzają przypuszczeń dziennikarzy. Menadżer ds. komunikacji korporacyjnej Biedronki Jan Kołodyński zapewnia, że w ostatnią niedzielę otwartych było jedynie siedem sklepów na terenie całego kraju, które mieszczą się m.in. przy dworcach, co umożliwia im obecnie obowiązujące prawo.

– Jednocześnie konsekwentnie wdrażamy do naszej oferty nowe produkty i usługi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Współpraca z Sidly ma charakter pilotażowy i w jej ramach w wybranych placówkach sieci, pojawiły się przygotowane stanowiska umożliwiające zapoznanie się z ofertą i sposobem działania opaski, a także ich zamówienie – mówi przedstawiciel Biedronki cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

Alan Bartman

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
carlito1
Ostatnio był kabaret na temat, że Biedronka została placówką medyczną.... I jeszcze do swojej mówię, że ciekawe czy zaraz Biedronka nie podchwyci... :)
lebski_gosc
Jeszcze burdele i kościoły zostały
kimdzonk
już takie same zmyślone kocopoły wypisywaliście niedawno o jakichś wypożyczalniach książek w Biedronce, okazało się że to pic na wodę, teraz zmyślacie usługi medyczne. Puknijcie się w te wasze puste globusy, ten portal staje się niewiarygodny i schodzi na psy
samsza
W placówkach medycznych trzeba nosić maseczki, więc w których będą te opaski zamieniające placówki w medyczne ?
jenak
Tu nasz kolega bha powinien spuentować mocno Chciwość, chciwość, chciwość.


Ja w każdym razie tam nie kupuję. Za ten i parę innych nieładnych np. globalis tycznych elementów.
tomkooo
z ciekawosci, gdzie kupujesz ?
zoomek odpowiada tomkooo
myślę że w sklepie, grzeje się kaloryferem, pieniądze ma z bankomatu - ze ściany
;)
nsjanusz
To tylko propaganda przepis mówi o wysokości obrotu
intisol
Skoro tak, to niezwłocznie udam się do którejś z tych Biedronek i poproszę o masaż oraz receptę na parę leków. Nie przyjmuję odmowy - w końcu to placówka medyczna :>
tomkooo
hie hie, mentalnoscia przypominasz beton z pisu. ja pan i wladca mam racje, a moja racja mojsza niz twojsza ;)

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki