REKLAMA

Sklep internetowy Alma24.pl zakończył dziś działalność

2016-10-27 11:32
publikacja
2016-10-27 11:32
Sklep internetowy Alma24.pl zakończył dziś działalność
Sklep internetowy Alma24.pl zakończył dziś działalność
fot. Wojciech Matusik / / FORUM

Należące do Alma Market delikatesy internetowe Alma24.pl zakończyły dziś działalność, jak podano na witrynie sklepu. Notowania spółki podczas dzisiejszej sesji notują spadek o 5%.

fot. / / alma24.pl

Alma Market nie spłaciła w wymaganym przez PKO BP kredytów, gdyż spółka kwestionuje skuteczność złożonych przez bank wypowiedzeń umów - poinformowała spółka w komunikacie.

Kilka dni temu PKO BP wypowiedział Almie Market trzy umowy kredytowe, co zobowiązywało ją do spłaty 60,9 mln zł. Wypowiedziane zostały dwa kredyty inwestycyjne (z 2007 r. i 2010 r.) oraz jeden kredyt wielocelowy z 2013 r.

Termin wypowiedzenia wynosił 7 dni licząc od dnia następnego po dniu doręczenia wypowiedzenia.

Zarząd Alma Market złożył 14 października do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymuje złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Z kolei na 15 listopada zwołano walne zgromadzenie, na którym akcjonariusze Alma Market chcą zmienić zarząd i radę nadzorczą. Porządek obraz NWZ przewiduje m.in. "podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie zarządu spółki; podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki", jak podano w projektach uchwał.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

Źródło:
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~gold
alma w przyszlym roku bedzie kosztowac ponad 20zl,wyjdzie z tej padaczki obrona reka.niech sie smieja ci co na bankrutach nie potrafia zarabiac ja juz na dwoch takich bankrutach gieldowych zarobilem kupeeeee kasy tylko trzeba wiedziec kiedy kupic i kiedy sprzedac,a dobra info potrafi wciagu jedniego dnia tygodnia wywindowac kilkaset alma w przyszlym roku bedzie kosztowac ponad 20zl,wyjdzie z tej padaczki obrona reka.niech sie smieja ci co na bankrutach nie potrafia zarabiac ja juz na dwoch takich bankrutach gieldowych zarobilem kupeeeee kasy tylko trzeba wiedziec kiedy kupic i kiedy sprzedac,a dobra info potrafi wciagu jedniego dnia tygodnia wywindowac kilkaset procent spolke ktora jest za 10procent wartosci
~Miki
Zamknęli bardzo szybko 25 nierentownych placówek. To ma sens wtedy, kiedy Sąd otworzy postępowanie sanacyjne bo koszty tych zamknięć wejdą do układu a spółka bez starych długów może zacząć od początku. Oczywiście jeżeli mają schowaną kasę na ten nowy początek.
Pośpiech w zamykaniu sygnalizuje szybkie postanowienie Sądu w tej sprawie.
~Yuri
sytuacja nie kolorowa, a 60 mil dla pko bp to duża kasa. niech oddaja
~CDN__
nie ma się co MAZGAJić za postkomuszymi szemranymi biznesami. czekamy na padakę szechter-GW-na i WSI24.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~PJB
Kto gasi światło skoro zmiana zarządu?
~az
sto srok za ogon nie da sie ciągnąć i dla tego któraś się wymkneła , wystarczy aby ci super menadzerowie nauczyli się kilku przysłów i zaczeliwedług nich działąć to było by ok ale skoro są majmądrzejśi po 1mln kursów i szkoleniach za milony to tak się ma
~Pawełek
Cieszą informacje o podajacych esbeckich interesach. Główni klienci dawne SB dziś po nowoczesna kod i sld po obcieciu emerytur poszli do biedry. Tw barbara już wyjechał?
~karol
Pawelku, bolszewik z ciebie wychodzi.

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki