Skiba: Tempo wzrostu PKB z początku 2018 nie do utrzymania

Wysokie tempo wzrostu PKB z początku 2018 r. jest nie do utrzymania - uważa wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że prognozowany wskaźnik wzrostu PKB w 2019 r. o 3,8 proc. jest wiarygodny.

Wiceminister finansów Leszek Skiba
Wiceminister finansów Leszek Skiba (fot. Marek Wiśniewski / FORUM)

To, co widzimy w 2018 r. jest lepsze niż założenia, ale ma to charakter cykliczny, czyli wróci to do trendu w roku 2019. Naturalne jest dla nas, że tempo wzrostu PKB będzie wolniejsze. () Cieszymy się, że na początku 2018 r. wskaźniki są dobre, ale na dłuższą metę jest to nie do utrzymania - powiedział Skiba podczas spotkania Rady Dialogu Społecznego.

Duża cześć tego, co się dzieje, wynika m.in. z dobrej sytuacji w strefie euro i w drugiej połowie 2018 r. i w 2019 r. sytuacja nie będzie już taka dobra - dodał.

Wiceminister zaznaczył, że prognozowany na 2019 r. wskaźnik wzrostu PKB o 3,8 proc. jest wiarygodny.

W Aktualizacji Programu Konwergencji MF poinformowało, że prognozuje tempo realnego wzrostu PKB w 2018 i 2019 roku na poziomie 3,8 proc.

pud/ jtt/ son/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 7 search

Na slaby PKB jest lekarstwo, NOCNA USTAWA o pkb 5-6 %
I to jest realne tak jak ustawa zapewnili nam rzadzacy niepodleglosc 2 lata temu.

! Odpowiedz
4 11 konik_garbusek

Mało rewolucyjna postawa, towarzyszu. Wiadomo, że rząd zabiera pieniądze, by je potem rozdać, co oczywiście magicznie podnosi PKB! W kolejnej pięciolatce będzie jeszcze większy socjal i, naturalnie, większe PKB.

! Odpowiedz
29 28 jerloz210935

Gięłda pokazje co warte są rządy Dobrej zmiany jeden nieomylny Guru z życiorysem marksisty,misiewicze ,rydzyki awanse dla wiernych i durnych,wojna z Unią europejską wprowadzanie dyktatury ,łamanie konstytucji to wszystko niszczy dorobek pokoleń.

! Odpowiedz
28 41 antek10

"Plusowe" programy coraz bardziej ciążą.

! Odpowiedz
18 28 zbyszek_od_dobrej_zmiany

Dobra zmiana padła już ofiarą własnej polityki tylko nie każdy z dobrej zmiany jeszcze o tym wie.

! Odpowiedz
8 15 trooper odpowiada zbyszek_od_dobrej_zmiany

Powtarzam od ostatnich wyborów, nie ma co protestować, nie ma co się sprzeciwiać. Dać im rządzić a sami się zniszczą. Czym więcej im pozwolimy, tym szybciej dobijemy do dna i dopiero stamtąd będzie można myśleć o podnoszeniu się.

! Odpowiedz