Oficerowie skarbówki przy każdej ambasadzie?

Resort finansów deleguje swoich ludzi do placówek dyplomatycznych od Pekinu przez Moskwę po Waszyngton. Mają pomagać namierzyć przestępców eksportujących owoce wyłudzeniowego procederu - informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. thinkstock / Bankier.pl)

"Wywiad od zawsze ma swoich oficerów na etatach niejawnych w ambasadach i konsulatach, a policja czy straż graniczna wysyłają tam wyższych oficerów, którzy z otwartą przyłbicą współpracują z miejscowymi organami ścigania. Skarbówka też postanowiła w ostatnich dwóch latach rozwinąć swoją globalną sieć oficerów łącznikowych" - czytamy w "DGP".

ZUS dociska kobiece biznesy, pytając o intymne szczegóły

ZUS dociska kobiece biznesy, pytając o intymne szczegóły

„Proszę o podanie adresu żłobka, do którego chodzi pani dziecko, czy mężczyzna, który z panią mieszka, jest ojcem dziecka, kiedy dowiedziała się pani o ciąży, kto zajmuje się dzieckiem”. Pojawiają się również żądania wydania karty ciąży. Przedsiębiorcze kobiety i matki walczą o swoje prawa do zasiłków i powtarzają jak mantrę, że ich firmy nie są fikcyjne.

Dodano, że "od 2004 r. mieliśmy tylko oficera łącznikowego-celnika w przedstawicielstwie Polski przy UE w Brukseli". Gazeta informuje, że "w 2016 r. wysłano człowieka do ambasady w Pekinie". Jak zaznacza, to kluczowe miejsce ze względu na problem, jaki polskie władze od wielu lat mają np. z centrum handlowym funkcjonującym w Wólce Kosowskiej. "Co jakiś czas prowadzący tam biznes są bohaterami głośnych zatrzymań z udziałem policji, służb specjalnych czy funkcjonariuszy celno-skarbowych, a w tle są przemyt, puste faktury i nierejestrowana działalność. Jedna z najbardziej spektakularnych akcji miała tam miejsce w ubiegłym tygodniu. Zatrzymano 18 osób – obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy – są podejrzewani o wytransferowanie z Polski min. 8,6 mld zł" - informuje gazeta.

Jak napisano, resort finansów zwraca uwagę, że oficerowie łącznikowi mają za zadanie nie tylko walkę z przestępczością czy szukanie brudnych pieniędzy, ale mają też służyć pomocą biznesowi. "Chodzi przede wszystkim o udzielanie informacji przedsiębiorcom i inwestorom z danego kraju na temat przepisów prawa podatkowego w Polsce czy Unii. Z drugiej zaś strony mają we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu i jej siecią przedstawicielstw handlowych pomagać polskiemu biznesowi przy projektach inwestycyjnych, które realizuje za granicą" - podał dziennik. (PAP)

dka/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 13 glos_rozsadku

Polecam obejrzeć sobie kanał na jutubie "mafia pl".
Krótkie, 10 min. filmiki o wybranych gangsterach i grupach. Po zapoznaniu się tym stwierdzam, że największą mafią w PL jest PO/Wiosna/SLD/PSL i PIS.
Oni walczą ze sobą o władzę tak jak grupy przestepcze walczą między sobą o dominacje na rynku.

! Odpowiedz
11 4 glos_rozsadku

ręka rękę myją, układy i układziki

! Odpowiedz
20 14 anty12

Mafia Banasiowo _ Morawiecka ma sie dobrze. Ich nie dotyczy prawo.

! Odpowiedz
0 5 glos_rozsadku odpowiada anty12

nie tylko ich bodajże żaden polityk nie poszedł do więzienia za afery.
Co ciekawe bosowie mafii zajmującą się głównie kradzieżami samochodów, rozbojami i morderstwami (między sobą, raczej nie cywili) w latach 80 dostawali wyroki po 9 miesięcy. Jeden kolo nawet uciekł z więzienia xD

! Odpowiedz
49 6 anty12

HAHAHAHAHAHAH,ale sie usmialem :D. Czytalcie to tak: najwieksza mafie VATowa mamy w rzadzie, ale swoich ni eruszamy. Bedizemy znecac sie nad Polakami.Oni chce za wszelka sile szukac "mafiozow" za granica. Takich mafiozow wiecie wielka geba, takich ktorzy maja po 60 lat i zapomnieli zaplacic za cukierka w supermarkecie. Szukacie brudnej forsy ? Ja wam polaczki z pisu powiem gdzie jest brudna forsa. Pojedzcie do Wolki Kosowskiej. Tam gdziennie przerzucaja miliony brudnej gotowki. Jetescie za ciency w pasie zeby tak wjechac na pejlej pisie.Proponuje sprowadzac wiecej azjatow na pewno wyjdiz eto na dobre Polsce. Sobaczycie pieniedze jak swinia niebo. Pisowskie nieudacznictwo bije po oczach. Jeszcze kilka miesiecy i 500+ wyjda n aulice a wtedy Jarus kaze zablokowac kase na kontach w imie chrego komunizmu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
65 61 specjalnie_zarejestrowany2

Kiedy rozliczą Morawieckiego z działek wyłudzonych w latach 90.?

! Odpowiedz
12 52 and00

Przybliż temat, jakie działki i od kogo wyłudził, bo takie pomówienia to generalnie o KK zahaczają...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.