REKLAMA
RANKING

Skarb Państwa przejmie szpitale? Trwają prace nad koncepcją centralizacji

2021-01-08 23:28
publikacja
2021-01-08 23:28

Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że prowadzone są prace nad koncepcją centralizacji szpitali. Jak mówił, pandemia pokazała, że rozproszone zarządzanie, rozproszenie zasobów i właścicieli powodują bałagan organizacyjny.

Skarb Państwa przejmie szpitale? Trwają prace nad koncepcją centralizacji
Skarb Państwa przejmie szpitale? Trwają prace nad koncepcją centralizacji
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Szef resortu zdrowia pytany był w piątek w TVN 24 o informacje na temat planowanej centralizacji szpitali i o to, co się za tym sformułowaniem kryje.

"Tak, rzeczywiście pracujemy nad taką koncepcją. Ta koncepcja oznaczałaby przejęcie własności nad szpitalami przez m.in. Skarb Państwa, chociaż jest kilka opcji, które są również analizowane, ale to jest pomysł najpoważniejszy" – powiedział.

"Myślę, że pandemia bardzo dużo nas nauczyła, a szczególnie dużo doświadczeń dała mi i widać, że to rozproszone zarządzanie, rozproszenie zasobów i właścicieli powoduje bałagan organizacyjny" – wskazał Niedzielski.

Dopytywany był, czy chodzi o odebranie nadzoru nad szpitalami i czy nad wszystkimi, czy tylko niektórymi.

"Jeżeli mówimy o szpitalach powiatowych, to rzeczywiście te szpitale powiatowe rozważane są jako te, które w pierwszej kolejności powinny być poddane właśnie takim zmianom, jeśli chodzi o zasady czy zakres właścicielstwa, ale ja tutaj też muszę się zastrzec, że to jest jedna z opcji, opcja, którą ja w tej chwili uznaję za najbardziej prawdopodobną i rzeczywiście z mojego punktu widzenia jest olbrzymia potrzeba zmiany w tym zakresie" – powiedział.

"To jest jeden z metaproblemów, jak to się nieładnie mówi, w służbie zdrowia, to rozproszenie zasobów, ten brak koordynacji, szpitale obok siebie konkurują swoją ofertą, a nie współpracują, nie dzielą się zakresami usług i to prowadzi naprawdę do dużego bałaganu organizacyjnego" – dodał szef MZ.

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosicka

Źródło:PAP
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (54)

dodaj komentarz
darius19
nie zabladzili - przeciez PiS to gospodarcza lewica. Tylko szyld inny dla zmyly.
trooper
Powinniśmy dążyć do decentralizacji a nie do centralizacji. Panowie u władzy, zabłądziliście chyba.
karbinadel
Chyba nie zabłądzili. W restytucji PRL są niezwykle konsekwentni
1110
Bardzo dobrze. PO drodze przed szpitalem jest samorząd który chce , aby za złe zarządzanie mu płacić. Obejście tego tworu przyniesie oszczędności.
jkl777
Ha ha ha... ze tez tacy ludzie potrafia lyzke w usta wlozyc.
piwic
A jak już się oficjalnie wyda, że pandemia to oszustwo, rządzący zostaną osądzeni i skazani, to znów trzeba będzie płącić odszkodowania za nielegalną nacjonalizację szpitali, ale pewnie nie tylko.
michalshk
hahaha a kto ich osądzi?
masekrut555 odpowiada michalshk
Nikt, 10 tysięcy pomagierów NWO stworzy Social Credit System dla 40 milionów. I to nie tylko w tym kraju... aplikacja i kody qr już w drodze.. ku totalitaryzmowi..
michalshk
Jeśli tak się stanie nie będzie problemu obsługiwać pacjentów TYLKO zaszczepionych.
dlaczego_nie
Wiecie po co PiS centralizacja szpitali? Tylko na #Mazowsze mamy 100 szpitali, których dyrekcje głośno mówią o problemach z dostawami tlenu,respiratorów,leków oraz farsie ze #SzpitalNarodowy. Gdy zastąpią ich setką działaczy wskazanych przez Wojewodę będzie cisza. MARTWA CISZA

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki