REKLAMA

Siłownie, teatry i hotele dostępne dla zaszczepionych Węgrów

2021-04-23 08:32
publikacja
2021-04-23 08:32
Siłownie, teatry i hotele dostępne dla zaszczepionych Węgrów
Siłownie, teatry i hotele dostępne dla zaszczepionych Węgrów
fot. William Choquette / / Pexels

Otwarcie pod koniec przyszłego tygodnia wielu miejsc, w tym teatrów, hoteli, pływalni i siłowni, dla osób, które są chronione przed koronawirusem poprzez szczepienie lub przebycie Covid-19, zapowiedział w piątek premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

"Po zaszczepieniu 4 mln (osób), co moim zdaniem nastąpi w środę-czwartek w przyszłym tygodniu, otworzymy szeroki wachlarz usług dla osób, która mają zaświadczenie o ochronie (przed koronawirusem poprzez szczepienie lub przebycie Covid-19)" - powiedział Orban.

Wśród miejsc, które będzie można odwiedzić z zaświadczeniem, są teatry, imprezy taneczne i muzyczne, cyrki, kina, siłownie, pływalnie, kąpieliska publiczne, lodowiska, ogrody zoologiczne, wesołe miasteczka, muzea, biblioteki, a także imprezy sportowe. Będzie też można otworzyć dla osób z zaświadczeniem hotele i sale restauracji oraz kawiarń.

Orban zapowiedział też, że po zaszczepieniu wszystkich chętnych rozpocznie się szczepienie osób w wieku 16-18 lat - dostaną oni szczepionkę Pfizera. Wtedy też będą mogli przyjechać na Węgry na szczepienie Węgrzy mieszkający w innych krajach świata.

Premier potwierdził też, że od soboty otwarte zostaną tarasy restauracji i kawiarń, a jednocześnie skrócona zostanie godzina policyjna, która zamiast godz. 21 będzie się zaczynać od 22.

Według danych, które przekazał Orban, liczba osób zaszczepionych dotąd co najmniej jedną dawką szczepionki przekroczyła już 3,5 mln. Węgierskie władze uzależniają kolejne etapy otwierania kraju od liczby osób zaszczepionych.

Na Węgrzech powoli opada trzecia fala epidemii koronawirusa - zmniejsza się liczba zgonów na Covid-19 i nowych zakażeń koronawirusem. Spada też liczba aktywnych zakażeń koronawirusem, a także chorych wymagających hospitalizacji i podłączenia do respiratora. Od początku pandemii wykryto 761 tys. infekcji koronawirusem i zmarło 26 tys. cierpiących na Covid-19.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
darius19
u nas bedzie szum o dyskryminacje. Ale tam mr.Orban za morde krotko trzyma

Powiązane: Kultura i sztuka - kina, teatry, muzea, galerie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki