REKLAMA

Siłownia pozywa rząd. Chce pół miliona złotych

2020-05-14 07:16
publikacja
2020-05-14 07:16

Sieć Orangetheory Fitness chce prawie pół miliona złotych odszkodowania od państwa za zamknięcie siłowni – informuje czwartkowa "Gazeta Wyborcza".

fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Dziennik przypomina, że siłownie i kluby fitness rząd zamknął na samym początku wprowadzania obostrzeń związanych z epidemią, czyli w połowie marca. Podkreśla, że przed pandemią branża osiągała 4 mld zł przychodu rocznie. Siłownie i kluby mają zostać odmrożone prawdopodobnie na początku czerwca, ale – jak zauważa "GW" wiele z nich może do tego czasu nie przetrwać.

"Pierwsza sieć już złożyła pozew w sądzie. To Orangetheory Fitness, która działa w Warszawie od ponad roku i jest zorientowana na zamożnego klienta. Gdy rząd zamknął siłownie, prowadziła w stolicy dwa kluby, a trzeci miała otworzyć za kilka tygodni. Właściciele szybko policzyli straty poniesione w wyniku pandemii" – pisze gazeta. (PAP)

wni/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Komentarze (43)

dodaj komentarz
marco9691
kto normalny czyta wybiórczą, badziewie i żeby obnosić się z tym publicznie, szok
vitosza
Retoryka jest taka, że jak jest zły kontekst to wtedy pada hasło rząd, a jak coś dobrego to wtedy Polacy albo Polska. Ale akurat tutaj kolesie pozywają państwo polskie a nie rząd, bo w razie odszkodowania to nie ministrowie zapłacą z własnej kieszeni, tylko podatnicy.
zamknackw
Prawo studiowałeś u Koźmińskiego?

Wygrają bardzo łatwo, wystarczy wykazać, że ograniczenie działalności gospodarczej (zamknięcie siłowni) odbyło się bez podstawy prawnej (tj. ustawy) a nie ja MZ twierdzi rozporządzeń epidemicznych, które można porównać do papieru toaletowego a nie dokumentu zawierającego
Prawo studiowałeś u Koźmińskiego?

Wygrają bardzo łatwo, wystarczy wykazać, że ograniczenie działalności gospodarczej (zamknięcie siłowni) odbyło się bez podstawy prawnej (tj. ustawy) a nie ja MZ twierdzi rozporządzeń epidemicznych, które można porównać do papieru toaletowego a nie dokumentu zawierającego legitymację do ograniczania praw gwarantowanych Konstytucją.
meryt
Stan wyjątkowy
1) Rozporządzenie o stanie wyjątkowym

2) Art. 4. 1. Stan wyjątkowy obowiązuje od dnia ogłoszenia rozporządzenia,
Ustawa o stanie wyjątkowym

3) Art. 2. 1. Każdemu, kto poniósł stratę majątkową... w czasie stanu nadzwyczajnego, służy
roszczenie o odszkodowanie.
Ustawa z dnia
Stan wyjątkowy
1) Rozporządzenie o stanie wyjątkowym

2) Art. 4. 1. Stan wyjątkowy obowiązuje od dnia ogłoszenia rozporządzenia,
Ustawa o stanie wyjątkowym

3) Art. 2. 1. Każdemu, kto poniósł stratę majątkową... w czasie stanu nadzwyczajnego, służy
roszczenie o odszkodowanie.
Ustawa z dnia 22 listopada 2002 r. o wyrównywaniu strat majątkowych


Stan zagrożenia epidemicznego (stan 13 III do zmiany)
1) Na podstawie art. 46 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r.
w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

2) Art. 46 2. Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej niż
jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza
i odwołuje, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia
4. W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 1 i 2, można ustanowić:
1) czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
2) czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,
3) czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,...
Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

3) ...
keysersoze
" do odszczału" - to od szczania ???
malago
do fortidude "a to czy by ludzie się zarażali chodząc tam to już kwestia ludzi, prawda? " - jeżeli potencjalny zarażony zechce się zamknąć w domu i chorować a nawet umierać w domu to owszem będzie to jego kwestia wyboru, jeśli zaś pozaraża "n" ilość osób, które tego nie chcą i wygeneruje dodatkowych do fortidude "a to czy by ludzie się zarażali chodząc tam to już kwestia ludzi, prawda? " - jeżeli potencjalny zarażony zechce się zamknąć w domu i chorować a nawet umierać w domu to owszem będzie to jego kwestia wyboru, jeśli zaś pozaraża "n" ilość osób, które tego nie chcą i wygeneruje dodatkowych chorych w szpitalach do leczenie za ogromne pieniądze podatników to już nie będzie jego osobista sprawa
peluquero
od państwa? ale od Chin czy Polski? bo taka sama róznica jak dochodzenie reparacji przez Żydów od nas a nie od Niemiec
specjalnie_zarejstrowany1
Taz sama gazeta wyborcza walczy o wolne sady ktore oczywiscie w mysl wieloletniej tradycji siegajacej PRL nie zasadza wyroku na niekorzysc Skarbu Panstwa.
pablo1988
Jak najbardziej siłownię powinny zostać otwarte ale... Każdy z klientów powinien mieć prawo do zamrożenia karnetu na okres trwania pandemi lub rozwiązania umowy z skutkiem natychmiastowym ... Tym pseudo klubom fitness się w głowie pomieszało totalnie ... Chodzę od 4 lat do dużego klubu fitness ponad 1500m2 i już dzisiaj Jak najbardziej siłownię powinny zostać otwarte ale... Każdy z klientów powinien mieć prawo do zamrożenia karnetu na okres trwania pandemi lub rozwiązania umowy z skutkiem natychmiastowym ... Tym pseudo klubom fitness się w głowie pomieszało totalnie ... Chodzę od 4 lat do dużego klubu fitness ponad 1500m2 i już dzisiaj wiem że klub fitness do niczego nie jest mi potrzebny jak ktoś nie jest zawodowcem to może zbudować sylwetkę bez tych pseudo trenerów i pseudo klubów fitness, profesjonalizm tych klubów pozostaje wiele do życzenia mieszkam na górnym Śląsku i przez ostatnie 4 lata wytestowałem wszystkie większe siłownię i dbałość o klienta pozostawia wiele do życzenia na ulotkach i w dniu podpisania umowy wszystko pięknie fajnie a potem wszyscy mają cię gdzieś ... Trenerzy traktują swoją pracę jako "łatwa fucha" brakuje ludzi z pasją do tego co robią i zaangażowania są to nieliczne jednostki A właściciele mają gdzieś co robią ich pracownicy hajs w tabelkach się zgadza czyli jest ok... Jak dla mnie branża do odszczału, niebawem moda na kluby minie, a przez tą pandemię ludzie mam nadzieję otworzą oczy ze do niczego im nie jest potrzebny żądny klubik fitness 30-40min ćwiczeń w domu w zupełności starczy to mniej niż zazwyczaj droga do i z siłowni ....
1a2b
Się mięśniakom w głowach przewraca. Zlikwidować ten bajzel i spokój.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki