REKLAMA

Sikorski: będziemy sprawdzać, czy turyści mogą wrócić do kraju

2010-09-29 10:58
publikacja
2010-09-29 10:58
29.09. Warszawa (PAP) - Szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział w środę, że resort będzie sprawdzał, czy klienci Polskiego Biura Podróży Orbis przebywający poza granicami Polski "mają warunki powrotu do kraju".

Poza granicami kraju jest 1064 klientów biura, głównie w Grecji, Turcji i Hiszpanii. W środę zarząd spółki przekazał informację o złożeniu przez biuro wniosku o ogłoszenie upadłości.

"Jak rozumiem, firma jest ubezpieczona i zgodnie z ustawą odpowiedzialność przejmują też władze regionalne. Służba konsularna niezmiennie, od lat, także tutaj niesie pomoc naszym rodakom, w tym wypadku w Turcji, Grecji i Hiszpanii" - powiedział w środę Sikorski, pytany przez dziennikarzy, czy klienci PBP Orbis przebywający poza granicami naszego kraju mogą czuć się bezpieczni.

"Oczywiście będziemy sprawdzać, czy mają warunki powrotu do kraju, czy nic im nie zagraża" - podkreślił minister.

"W polskim prawie świadczymy pomoc konsularną w szerszym zakresie niż wiele państw, na przykład Europy Zachodniej. Tam się nie praktykuje tego typu ewakuacji, które my prawie każdego roku realizujemy. Ale oczywiście będziemy sprawdzać, czy turyści mogą wrócić do kraju" - mówił minister.

Polskie Biuro Podróży Orbis zapewnia, że klienci biura poza granicami kraju są bezpieczni, bo Orbis ma gwarancję ubezpieczeniową na kwotę ponad 6 mln zł w towarzystwie ubezpieczeniowym Signal Iduna.(PAP)

hgt/ bos/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki