REKLAMA

Signal Iduna: na wniosek marszałka będą uruchamiane środki

2010-09-29 11:47
publikacja
2010-09-29 11:47
29.09. Warszawa (PAP) - Pieniądze na powrót do kraju klientów Polskiego Biura Podróży Orbis zostaną uruchomione na wniosek marszałka województwa mazowieckiego - poinformowała w środę PAP rzeczniczka towarzystwa ubezpieczeniowego Signal Iduna Sylwia Mikiel.

Poza granicami kraju jest 1064 klientów Polskiego Biura Podróży Orbis, głównie w Grecji, Turcji i Hiszpanii. W środę zarząd spółki przekazał informację o złożeniu przez biuro wniosku o ogłoszenie upadłości.

PBP Orbis ma gwarancję ubezpieczeniową na kwotę ponad 6 mln zł w towarzystwie ubezpieczeniowym Signal Iduna.

"Dysponentem i beneficjentem sumy gwarancyjnej jest marszałek województwa mazowieckiego. To on będzie organizował powroty klientów Polskiego Biura Podróży Orbis do kraju. Ponad 6 mln zł stanowi sumę ubezpieczenia, którą my gwarantujemy" - podkreśliła Mikiel. "My mamy gotówkę, a marszałek decyduje, jak ją wydać. To, kiedy zostanie ona uruchomiona, leży w gestii marszałka" - dodała.

Pytana, na co te pieniądze mogą zostać uruchomione, powiedziała: "w pierwszej kolejności na powroty do kraju wszystkich osób, które przebywają za granicą. A w drugiej kolejności - na zwroty zaliczek. Chodzi o osoby, które wpłaciły zaliczki na wyjazd turystyczny, ale go nie zrealizowały". Zaznaczyła, że jeśli będzie taka potrzeba, to cała ta suma może być wydana na te cele. (PAP)

dol/ pad/ jra/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki