REKLAMA

Sezon turystyczny w Grecji może ruszyć od 1 lipca

2020-05-04 19:10
publikacja
2020-05-04 19:10

Rząd Grecji ma nadzieję, że sezon turystyczny w kraju rozpocznie się 1 lipca - powiedział premier Kyriakos Micotakis w poniedziałek, w pierwszy dzień stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

/ Pexels

"W najlepszym scenariuszu Grecja będzie mogła rozpocząć działalność turystyczną od 1 lipca i staramy się osiągnąć ten cel" - oświadczył szef rządu w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN. "Trzeba założyć, że ludzie będą testowani przed lotem i będą ściśle monitorowani, więc wrażenia z turystyki mogą nieznacznie różnić się od tych z poprzednich lat" - dodał.

Obecnie podróżni przybywający do Grecji muszą zostać poddani kontroli bezpieczeństwa po przybyciu na lotnisko, a następnie muszą przejść 14-dniową kwarantannę. W tym czasie poddawani są testowi na obecność koronawirusa.

Grecja jako jeden z pierwszych europejskich krajów zdecydował się na radykalne ograniczenia w walce z pandemią. W pierwszej połowie marca zamknięte zostały wszystkie placówki edukacyjne, usługowe i rozrywkowe. W kraju tym do tej pory potwierdzono 2632 przypadki zakażenia koronawirusem, 146 osób zmarło.

Od poniedziałku zniesione zostały „ograniczenia w podróży dla obywateli”, a ok. 10 proc. firm może ponownie wznowić działalność.

zm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki