Sepp Blatter ustępuje ze stanowiska szefa FIFA

Prezes Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, FIFA, Sepp Blatter ustępuje ze stanowiska. Swoją decyzję ogłosił na konferencji prasowej w Zurychu tydzień po wybuchu skandalu korupcyjnego w FIFA.

(EastNews)

Blattera wybrano na piątą kadencję cztery dni temu, tuż po aresztowaniu grupy działaczy FIFA, oskarżonych o korupcję. Już wtedy nawoływano go do ustąpienia, czego jednak nie zrobił.

Teraz wyjaśnił: Mandat, który otrzymałem, nie ma wsparcia wszystkich w futbolu, nie ma wsparcia działaczy, zawodników i klubów. Dodał, że nowy szef FIFA zostanie wyłoniony na nadzwyczajnym kongresie w zimie. Blatter działał w Federacji od czterdziestu lat, od siedemnastu był prezesem.

W minioną środę kilkunastu działaczy Federacji oskarżono o korupcję i oszustwa; łapówki miały sięgać 150 milionów dolarów. Proceder miał trwać niemal przez ćwierć wieku.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R. Motriuk/em/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~FIFA

Pozwolił się wybrać i teraz rezygnuje - jak ktoś nie wie czemu to trzeba sprawdzić jaką odprawę weźmie teraz a jaką ( albo wcale ) wziął by 5 dni temu , gdyby nie kandydował. Wybory znowu trzeba rozpisać, spotkać się - kasa, kasa ,kasa !!!!!

! Odpowiedz
3 0 ~roger45

Akurat USA ktore z powodow fabrykowanych rozwalily Irak i nikt za ten napad nie poniosl odpowiedzialnosci nie maja zadnego moralnego prawa rozliczac FIFA. To jakby zlodziej skarzyl zlodzieja. A Irak gdzie zginelo milion ludzi i gdzie w konsekwencji ma swiat gigantyczny problem to drobny pikus w porownaniu do przekretow FIFA

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil