REKLAMA

Senat zajmie się ustawą o działalności leczniczej

2012-06-14 15:46
publikacja
2012-06-14 15:46
Jeszcze dziś Senat zajmie się zmianami w ustawie o działalności leczniczej. Wcześniej nowelizację uchwalił Sejm.

Zmiany są konieczne by hospicja nie musiały przekształcać się po 1 lipca w przedsiębiorstwa. Nowelizacja ma wejść w życie 30 czerwca, by nie zakłócić funkcjonowania placówek o działalności leczniczej, takich jak hospicja. Niektóre z nich nie mogłyby funkcjonować bez odpisów podatkowych, darowizn czy pracy wolontariuszy bo tego zabrania ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.

Ksiądz Andrzej Dziedziul, kapelan Forum Hospicjów Polskich wyraził zadowolenie, że najważniejsze zmiany będą uchwalone. Chodziło o to, by organizacje pożytku publicznego nie były zmuszone do działalności dla zysku, którą reguluje ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.

Jeśli nowelizacja nie weszłaby w życie przed 1 lipca, umowy z placówkami o działalności leczniczej, w tym z hospicjami mogą być zerwane, bo nie będą one działały zgodnie z prawem. Narodowy Fundusz Zdrowia zaczął sprawdzać, czy podmioty lecznicze rejestrują działalność gospodarczą. Taka sytuacja jest w lubelskim oddziale NFZ. Może dojść do tego, że organizacje pożytku publicznego będą musiały zamknąć część swoich placówek, w tym hospicja.

Nowelizacja przesuwa na koniec przyszłego roku wprowadzenie obligatoryjnych ubezpieczeń dla szpitali.Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Góra/dydŹródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki