REKLAMA

Senat USA proponuje nowe surowe sankcje wobec Rosji

2019-02-13 22:05
publikacja
2019-02-13 22:05

Demokraci i Republikanie w Senacie USA zaproponowali projekt ustawy, która nałożyłaby bardzo surowe sankcje na Rosję, w tym na sektor naftowy, bankowy i wydobywczy - podał w środę Reuters, który dotarł do tekstu ustawy.

fot. / / Reuters

Projekt pilotują w Senacie Demokrata Bob Menendez i Republikanin Lindsey Graham - poinformowała kancelaria Menendeza.

Senatorowie chcą, by sankcje objęły również zagraniczne inwestycje Rosji w gaz skroplony, sektor cybernetyki, wszelkie transakcje związane z inwestycjami w rosyjskie papiery dłużne oraz osoby, które zaangażowane są "pośrednio lub bezpośrednio w nielegalne lub korupcyjne działania na rzecz (prezydenta Rosji Władimira) Putina".

Aby ustawa weszła w życie, musi zostać przegłosowana w Senacie, zaaprobowana przez Izbę Reprezentantów i podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa.

Restrykcje mają być odpowiedzią na ingerowanie Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku, interwencję na Ukrainie i w Syrii.

Menendez, najwyższy rangą Demokrata w senackiej komisji spraw zagranicznych, powiedział, że Kongres chce zareagować na katastrofę humanitarną w Syrii, do której przyczyniła się Rosja, agresję na Ukrainie i oraz "nieustanne podważanie międzynarodowych norm".

Graham w mailu do agencji Reutera napisał, że celem senatorów zabiegających o nowe sankcje jest "zmiana status quo i podjęcie bardzo znaczących kroków przeciw putinowskiej Rosji".

Jak wyjaśnia Reuters, proponowana przez senatorów ustawa to zmodyfikowana i bardziej radykalna wersja projektu, jaki Kongres forsował latem, po spotkaniu Trumpa z Putinem w Helsinkach, które zostało skrytykowane zarówno przez Demokratów, jak i partię prezydenta.

Podczas konferencji prasowej w Helsinkach, stojąc obok Putina, Trump powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad. Podkreślił, że Putin "niezwykle mocno" odrzucał te zarzuty. Pytany, komu wierzy w sprawie Russiagate: FBI czy Putinowi, powiedział, że ma powody, by wierzyć obu stronom. (PAP)

fit/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (16)

dodaj komentarz
jes
Jakikolwiek artykuł o USA, gazie, ropie itd. i już centrala śle linki i wytyczne dla trolików typu ajwaj, talmud i reszta.
ajwaj
rozwijasz sie
do ultra-DZIWAKA, jeszcze super-nudziarz :):):)
wujeksasza
Te ruskie komentarze to jest niezły kabaret. To państwo stać już tylko na pisanie bzdur w Internecie
ajwaj
dziwaczysz :)
Merytorycznie minus 0 = zero

Nowe NIKi, a niedolna INTEGRITY INITIATIVE ta sama
jes
Od razu masz odzew ruskiego trolka - ajwaja.
ajwaj odpowiada jes
rozwijasz sie
do ultra-DZIWAKA, jeszcze super-nudziarz :):):)
Merytorycznie minus 0 = zero
ajwaj
BYLY (przez 30 lat szeryf swiata) nie potrafi odchodzic z godnoscia i honorem, jak wycofana z obiegu .... marzy o powrocie :)

""Zdaniem wicepremiera i ministra finansów Antoniego Siluanova regulatorzy są gotowi""
""Jeśli mówimy o zadłużeniu, wielokrotnie powtarzałem, że na pierwszym
BYLY (przez 30 lat szeryf swiata) nie potrafi odchodzic z godnoscia i honorem, jak wycofana z obiegu .... marzy o powrocie :)

""Zdaniem wicepremiera i ministra finansów Antoniego Siluanova regulatorzy są gotowi""
""Jeśli mówimy o zadłużeniu, wielokrotnie powtarzałem, że na pierwszym miejscu naprawdę widzimy odwrotny efekt. Najpierw ucierpia CUDZOZIEMCY. Strzelą sobie w nogę - powiedział minister.""

""Amerykańscy prawodawcy stosują już znane mantry na temat "ingerencji w wybory w USA", "złośliwego wpływu w Syrii" i "agresji na Ukrainie" jako usprawiedliwienia.""
talmud
kolejne sankcje kolejne naciski kolejne........to koniec imperium amerykanskiego - niestety fakty sa faktami upadajaca ameryka nie ma szans z nowym ladem chinsko rosyjsko indyjsko turecko brazylijskim
teraz beda proby podzegania do konfliktow militarnych zeby wywolac kryzys - to bedzie koniec usa :(
ajwaj
BBC i inni
Chemiczne ataki w Syrii to FAKE, finansowane przez MSZ USA i GB "biale kaski"
> prowokacja dla rakiet, nalotów i bombardowan "koalicji" w tym PL
ajwaj
Producent stacji telewizyjnej i radiowej BBC w Syrii, Riam Dalati, niespodziewanie wzbudził sensację dla Zachodu: straszliwe clipy ze szpitala po "ataku chemicznym Assada" w Dumie we wschodniej Guthie na wiosnę 2018 r. Okazały się inscenizowane. Przypomnijmy, że były one przyczyną strajku Koalicji USA w Republice Producent stacji telewizyjnej i radiowej BBC w Syrii, Riam Dalati, niespodziewanie wzbudził sensację dla Zachodu: straszliwe clipy ze szpitala po "ataku chemicznym Assada" w Dumie we wschodniej Guthie na wiosnę 2018 r. Okazały się inscenizowane. Przypomnijmy, że były one przyczyną strajku Koalicji USA w Republice Arabskiej.

Przedstawiciel BBC otwarcie pisał o oszukańczym występie na swoim oficjalnym blogu na portalu społecznościowym Twitter, co wywołało duże poruszenie w mediach i sieciach społecznościowych.

Powiązane: Wojna handlowa z Rosją

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki