REKLAMA

Senat Berlina ogranicza przemieszczanie się mieszkańców poza granice miasta

2021-01-12 19:38
publikacja
2021-01-12 19:38
fot. canadastock / Shutterstock

Senat Berlina przyjął we wtorek zasadę 15 km, oznaczającą, że w przypadku tygodniowej zapadalności na infekcję koronawirusową, wynoszącej ponad 200 na 100 tys. mieszkańców, berlińczycy będą mogli przemieszczać się tylko do 15 km poza granice miasta.

Reguła może obowiązywać od soboty, jeśli wskaźnik infekcji będzie nadal wzrastał. Wygaśnie, jeśli częstotliwość występowania zakażeń spadnie poniżej 200 przez siedem dni. Zostało to ogłoszone we wtorek przez senatora ds. finansów Matthiasa Kollatza po posiedzeniu Senatu - informuje dziennik "Tagesspiegel".

Każdy, kto zlekceważy zasadę 15 km, musi się liczyć z grzywną. Berlińska policja będzie przeprowadzać wyrywkowe kontrole.

Celem rozporządzenia jest zmniejszenie liczby podróżnych, ponieważ "każda podróż prowadzi do większej liczby kontaktów" - oświadczył Kollatz.

Jeśli reguła wejdzie w życie, zabronione będzie m.in uprawianie sportu, prywatne spotkania oraz zakupy poza zasięgiem 15 km od granic miasta. Również podróże lotnicze na urlop będą zakazane. Wyjątki mogą mieć zastosowanie m.in. do podróży służbowych.

Brandenburgia wprowadziła już podobne zasady w zeszły piątek.

Od początku pandemii w Berlinie stwierdzono 107 233 zakażenia koronawirusem; w ciągu ostatniej doby zakaziło się 1036 osób. W szpitalach przebywa 1586 osób chorych na Covid-19, z czego 426 jest leczonych na oddziałach intensywnej terapii, a 332 chorych podłączonych jest do respiratorów. Zmarło 1591 zakażonych osób.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (3)

dodaj komentarz
gruking
Przeciez to jest niepraworządne. Władze w każdym kraju w tym z w Polsce robią wszystko żeby ludzi wyprowadzić na ulice.
harrytracz
Skoro sie tak dają to proszę bardzo niech zasuwają : praca - dom i ani kroku więcej. Trzeba przecież pracować na zasiłki dla migrantów. Że też po takim czasie raptem kilka manifestacji i nic. Dają się ogłupiać reżimem jedynej słusznej choroby.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki