REKLAMA

Senacka komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie Sury z RPP

2022-07-20 09:44, akt.2022-07-20 10:50
publikacja
2022-07-20 09:44
aktualizacja
2022-07-20 10:50
Senacka komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie Sury z RPP
Senacka komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie Sury z RPP
/ NBP

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych w środę pozytywnie zaopiniowała wniosek Rafała Sury o odwołanie go z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej. Senat ma głosować nad wnioskiem w czwartek - zapowiedział szef komisji Kazimierz Kleina (KO).

W poniedziałek szef senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Kazimierz Kleina (KO) potwierdził w rozmowie z PAP, że do marszałka Senatu wpłynęła rezygnacja Rafała Sury z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej. Wniosek Sury zamieszczony na stronie Senatu jest datowany na 15 lipca.

Podczas środowego posiedzenia Kleina powiedział, że Rafał Sura został zaproszony na obrady komisji, jednak zrezygnował z udziału. Kleina przekazał, że w rozmowie telefonicznej Sura poinformował, iż podtrzymuje swoją decyzję o nieuczestniczeniu w komisji, ponieważ uważa, że sam akt rezygnacji z zasiadania w RPP jest wystarczający.

"Zwróciłem (w rozmowie telefonicznej, PAP) uwagę, że senatorowie mają prawo zadać pytanie panu profesorowi, co więcej, może być teoretycznie taka sytuacja, że członek RPP jest poddawany jakiejś presji, aby zrezygnował z członkostwa w RPP. Jestem przekonany, że tutaj tego problemu nie ma, ale w życiu różne problemy mogą się wydarzyć, dlatego tak jest przygotowana procedura" - stwierdził Kleina.

Komisja jednogłośnie podjęła uchwałę ws. wydania pozytywnej opinii dotyczącej wniosku Sury o odwołanie go z funkcji członka RPP. Senat ma głosować nad wnioskiem Sury o rezygnację z RPP w czwartek - powiedział PAP Kleina.

"Głosowanie odbędzie się w czwartek, 21 lipca” – powiedział Kleina, pytany o głosowanie ws. rezygnacji Sury z RPP przez Senat.

Rafał Sura został wybrany przez Senat do RPP 16 listopada 2016. Zastąpił Marka Chrzanowskiego, który został wtedy przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego. Ponieważ został wybrany w listopadzie 2016, jego 6-letnia kadencja upływa 16 listopada 2022 roku, w przeciwieństwie do większości członków Rady V kadencji (2016-22), którzy skończyli urzędowanie na początku 2022 roku i na ich miejsce wybrano nowych. (PAP)

kmz/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (2)

dodaj komentarz
lancealot
W RPP bardzo potrzebny był absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jak sobie teraz poradzą?
humanres
Chrzanowski - no właśnie-ciekawe co u niego? odsiedział 6 miesięcy, przytulił wcześniej kaskę i się opala na Jamajce?

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki