REKLAMA
TYLKO U NAS

Sejmowe dyżury prezydenckich ministrów; posłowie pytali m.in. o politykę odznaczeń

2015-11-19 13:42
publikacja
2015-11-19 13:42

W czwartek rozpoczęły się sejmowe dyżury prezydenckich ministrów; pierwszy dyżur pełniła szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska; później z parlamentarzystami spotkał się prezydencki minister Andrzej Dera. Posłowie pytali m.in. o politykę odznaczeń.

fot. Krystian Maj / / FORUM

"Ten dyżur jest bardzo dobrym pomysłem pana prezydenta. Było kilku parlamentarzystów, nie tylko z PiS. Przyszedł poseł z PO. Te dyżury będą dobrym kontaktem prezydenta i Kancelarii Prezydenta z parlamentarzystami" - powiedziała Sadurska po zakończeniu dyżuru.

Jak mówiła, posłowie poruszyli m.in. temat polityki odznaczeń i "procedur dotyczących pomników historii".

"To jest pierwszy dyżur. Myślę, że kolejne czwartki sejmowe będą czasem na podtrzymywanie dobrej współpracy między Kancelarią Prezydentem a parlamentem" - podkreśliła.

Sadurska zapowiedziała, że dyżury w Sejmie będą pełnić wszyscy ministrowie Kancelarii Prezydenta.

Dyżury będą się odbywały w każdy czwartek podczas posiedzeń Sejmu.

W wystąpieniu na początku inauguracyjnego posiedzenia Sejmu nowej kadencji prezydent Andrzej Duda powiedział, że chciałby być blisko pracy sejmowej, dlatego postanowił, że w czwartki, podczas posiedzeń, będą prowadzone w Sejmie "dyżury prezydenckie" ministrów jego kancelarii, przede wszystkim tych, którzy mają duże doświadczenie parlamentarne. (PAP)

kno/ tgo/ as/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta premium – wrzesień 2025 r.
Najlepsze konta premium – wrzesień 2025 r.
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sejm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki