Schetyna: za dodatkowe 100 mld z budżetu UE m.in. narodowy program rozwoju wsi

Za dodatkowe 100 mld zł, które uzyskamy w nowym budżecie UE ruszymy z trzema programami: europejska ochrona zdrowia, europejskie płace i narodowy program rozwoju wsi - zapowiedział w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Europejskiej w Płocku.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Lider PO podkreślił, że Koalicja Europejska chce równego traktowania, równości wobec prawa, równego dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej. "Europa może nam w tym pomóc, bo z jednej strony pilnuje praworządności, a z drugiej strony daje pieniądze na rozwiązywanie naszych problemów tu, na miejscu. Trzeba tylko umieć je wziąć, a my umiemy" - oświadczył Schetyna.

"Za dodatkowe 100 mld zł, które uzyskamy w nowym budżecie UE na następne 7, lat ruszymy z trzema programami: europejska ochrona zdrowia, europejskie płace i coś co dla równości w Polsce ma znaczenie podstawowe: narodowy program rozwoju wsi" - poinformował polityk.

"Chcę zwrócić się do polskich rolników, którzy już wiedzą, rozmawialiśmy o tym, że w przyszłym budżecie unijnym wynegocjowanym przez PiS ma być o 15 mld zł mniej na polską wieś. Takie są smutne fakty. To jest odpowiedzialność i nieudolność rządu PiS" - ocenił Schetyna.

Jak wskazał, europosłowie PiS głosowali przeciwko rezolucji przygotowanej przez europosłów PO i PSL, która - przekazał - gwarantowała pieniądze dla polskiej wsi. "Dlaczego tak zrobili? Trudno zgadnąć. Chyba tylko dlatego, że przygotowała tę rezolucję delegacja PO i PSL" - zauważył Schetyna. "Politycy PiS, musicie się opamiętać" - apelował.

Schetyna podkreślił, że mieszkańcy wsi muszą być tak samo traktowani, jak mieszkańcy miast. "Nie może być tak, że rzeczy dostępne w miastach są tylko marzeniem na wsi. Każdy Polak - niezależnie gdzie mieszka - musi mieć dostęp do lekarza, do przedszkola dla swoich dzieci, czy po prostu do sprawiedliwego startu" - oświadczył szef PO.(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Michał Budkiewicz

reb/ mb/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 aerk

Tyle, ze nikt wam już nie wierzy. Gdzie np. mój podatek liniowy, który Tusk zapowiadal przed wyborami wiele lat temu?

! Odpowiedz
1 16 michal741

Są tacy co na niego zagłosują?? Wierzycie w dodatkowe 100 mld po wyjściu UK z UE hehe jak można jeszcze przy tym klaskać, tylko osioł potrafi

! Odpowiedz
1 11 tindala

Grzegorz oferuje trylion bzdylionów i Inflanty na dokładkę, tylko robi to z mniejszym wdziękiem niż Imć Zagłoba

! Odpowiedz
0 0 aerk

piramidkę za coś trzeba budować

! Odpowiedz
0 12 gosc1313

Ha ha ha
Oscar, jako antidotum na całe zło, ale się uśmiałem! :)

! Odpowiedz
27 5 forfun

schetyna jest słaby na lidera, wiosna ma jeszcze mało elektoratu,pis to nie moja bajka - nie ma na kogo głosować.
prosty jest wybór gdy tusk wróci no ale jeden to za mało na wszystkie wybory

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil