Schetyna przeciw nowelizacji ustawy o broni

Szef Platformy Obywatelskiej po raz kolejny zdecydowanie opowiedział się przeciw nowelizacji ustawy o dostępie do broni, proponowanej przez Kukiz '15. Grzegorz Schetyna, który był gościem Salonu Politycznego Trójki, podkreślił że 59 osób zabitych i 527 rannych w strzelaninie na koncercie w Las Vegas jest dobitnym argumentem przeciw zmianom. Dodał, że zarówno sytuacja społeczna, jak i nastroje panujące w Polsce nie sprzyjają liberalizacji dostępu do broni palnej.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"Uchwalanie ustawy dającej zbyt duże możliwości w tych kwestiach może się skończyć tragicznie" - powiedział gość Polskiego Radia - "Szczególnie że w Polsce poziom złych emocji, wzajemnych niechęci i gwałtowności jest ostatnio bardzo wysoki".

Autorzy projektu liberalizacji dostępu do broni argumentują, że ma ona służyć przywróceniu prawa obywateli do ochrony swojego życia i zdrowia. Projekt przygotowany przez ruch Pawła Kukiza przewiduje między innymi, że to nie policja, a prezydenci miast lub starostowie mieliby wydawać zgodę na posiadanie broni. Na razie projekt trafił do sejmowej komisji.

IAR/Trójka/zr/

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 kaczka-po-smolensku

Czegoś tu nie rozumiem ,jeżeli łatwiejszy dostęp do broni powoduje wzrost morderstw na masową skalę to dlaczego nie słyszymy o masowych zabójstwach z użyciem replik broni czarno prochowej .Przecież zgodnie z logiką Schetyny i reszty towarzyszy powinniśmy ginąć co dziennie.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

Darmowy program
PIT 2017

e-pity logo
Copyright 2009-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% XII 2017
PKB rdr 4,9% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 2,7% XII 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl