REKLAMA

Sasin: Polska nie chce wyjść z Unii Europejskiej

2020-01-31 09:13
publikacja
2020-01-31 09:13

Polska jest lojalnym członkiem UE, a to, że domaga się równego traktowania w Unii, nie znaczy, że chce ją opuszczać. Chcemy UE zmieniać także dlatego, żeby kolejne kraje nie poszły drogą Wielkiej Brytanii - stwierdził w piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM
O północy czasu kontynentalnego z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania przestanie być oficjalnie członkiem Unii Europejskiej. Brexit będzie pierwszym przypadkiem wystąpienia z UE.

Sasin przyznał w piątek w Polsat News, że żałuje, że doszło do brexitu. "To bardzo zła wiadomość dla całej wspólnoty" - stwierdził.

Wicepremier był również pytany o słowa jednego z ojców brexitu Nigela Farage'a, który na pożegnalnej konferencji w Parlamencie Europejskim powiedział, że jest pewien, że Polska jako następna opuści Unię Europejską. Wśród państw wymienionych przez polityka znalazły się również Dania i Włochy.

"Absolutnie chcę to zdementować. My jesteśmy ostatnimi, którzy chcieliby wychodzić z UE" - oświadczył wicepremier.

Sasin wskazywał, że to politycy opozycji, mówiąc o polexicie, rozgrzewają taką atmosferę. "Przykład w Wielkiej Brytanii pokazuje, że jak się o czymś ciągle mówi i ciągle pewien pomysł podrzuca, to ten pomysł się może potem wymknąć spod kontroli. To jest nieodpowiedzialne, co robi opozycja" - powiedział.

Zaznaczył, że Polska jest lojalnym członkiem UE, a fakt, że domaga się równego traktowania w Unii, nie znaczy, że chce ją opuszczać. "Chcemy UE zmieniać, także dlatego, żeby kolejne kraje nie poszły drogą Wielkiej Brytanii" - zadeklarował.

Wicepremier podkreślił, że dziś Unia musi się zastanowić, dlaczego do brexitu doszło. "W imię wzmacniania wspólnoty europejskiej trzeba się dzisiaj zastanowić nad tym, czy wspólnota nie popełnia błędów. Moment brexitu jest dobrym momentem do tego, żeby o tym poważnie porozmawiać" - dodał.

autorka: Aleksandra Rebelińska

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (14)

dodaj komentarz
pluto85md
Nie chce, ale musi. Mentalnosc Polski to daleki wschod Rosji.
jasiustasiu01
Polska nie chce, to pewne!!!
Ale wasz PISowski rząd to juž niewiadomo.
jerloz210935
Sasin przestań opowiadać bzdury wasze elity robią wszystko by wyprowadzic nas z Unii,robią to w sposób znany w byłej ZSSR,jak i stosowany przez mafie.
potiomkin
Głosowałem na PiS bo miałem nadzieję, że odetniemy się od Europy. Skoro jednak nie chcą odciąć się od tego pływającego trupa, będzie trzeba głosować na partie prorosyjskie. Z dwojga złego wolę już być w słowiańskim obozie niż niemieckim
zenonn
Polacy obecnie mają prawo wyjazdu. Kto chce jedzie do dowolnego kraju UE.
W czasach ZSRR nie można było swobodnie pojechać nawet do dowolnego kraju RWPG.
Słowianie Zachodni ciągną się aż po Berlin. Moje sympatie bliżej Berlina niż Moskwy. Moją rodzinę mordowali aszkenazi radzieccy, teraz żądający pieniędzy i mordy bandyckjie
Polacy obecnie mają prawo wyjazdu. Kto chce jedzie do dowolnego kraju UE.
W czasach ZSRR nie można było swobodnie pojechać nawet do dowolnego kraju RWPG.
Słowianie Zachodni ciągną się aż po Berlin. Moje sympatie bliżej Berlina niż Moskwy. Moją rodzinę mordowali aszkenazi radzieccy, teraz żądający pieniędzy i mordy bandyckjie otwierający. Miłośnicy stalina i chazarów niech wypie rdalają w podskokach za Bug, kalksztajn z odessy przewodzi podróży swoich ziomali.
tak_sobie_pisze
jeśli Polacy tak zdecydują w referendum to Polska wyjdzie z EU i żadna Komisja Europejska nam tego nie zabroni.
anty12
Sasin, dyrektorze od majatku narodowego, powiedz mi chlopie jak to jest ze SSP na gieldzie spadaja n-ty dizen z rzedu ? Wina Tuska ?
marianpazdzioch
Spokojnie. Przykład Wielkiej Brytanii pokazuje, że jest to wieloletnia droga przez mękę. Nie oznacza to jednak, że Bruksela nie może odciąć kartofla od jałmużny w postaci miliardów euro pod pretekstem chociażby niewłaściwego zwalczania korupcji przez uzależnione bezpośrednio od rządu sądy. Tak działo się chociażby w przypadku Bułgarii,Spokojnie. Przykład Wielkiej Brytanii pokazuje, że jest to wieloletnia droga przez mękę. Nie oznacza to jednak, że Bruksela nie może odciąć kartofla od jałmużny w postaci miliardów euro pod pretekstem chociażby niewłaściwego zwalczania korupcji przez uzależnione bezpośrednio od rządu sądy. Tak działo się chociażby w przypadku Bułgarii, gdzie ruska mafia wytransferowała z upadłego banku na Litwę jakieś astronomiczne kwoty. Na to jestem osobiście już zabezpieczony i byłby to całkiem miły scenariusz :)
tomek_bankier
To niedobrze, bo jak nie wyjdziemy to ja na złość zagłosuję na PO
jacho1804
Sasin obiecuje :))))))))))
Żywy przykład wiarygodności rządu...OMG !!!

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki