REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl. Dziś specjalne wydanie serwisu. Debata o 12:00

Sasin: Możliwe otwarcie części sklepów w galeriach handlowych

2020-04-14 19:46
publikacja
2020-04-14 19:46

Intencją rządu jest zmniejszenie restrykcji związanych ze stanem epidemii - szczegółowe plany zostaną przedstawione do końca tygodnia i mogą obejmować m.in. otwarcie części sklepów, w tym odzieżowych, w galeriach handlowych - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Polsat News.

fot. Krystian Maj / KPRM / / Flickr

"O szczegółach będziemy informować przed końcem tego tygodnia, ale taka jest intencja, żeby to zamrożenie naszego życia (...) stopniowo ustępowało, z zachowaniem oczywiście zasad bezpieczeństwa" - powiedział Sasin.

"Przyglądamy się i analizujemy sytuację; decyzje, które będziemy podejmować, będą zgodne z rekomendacjami ministra zdrowia. (...) W tej chwili ostatecznych decyzji nie ma, muszą one zapaść w kolejnych dniach" - dodał.

Wicepremier podał, że zmniejszenie restrykcji może dotyczyć m.in. otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, w tym odzieżowych.

"Będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte: to rzeczywiście może być korzystanie z terenów zielonych, może to dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, chociażby sklepów odzieżowych, (...) również punktów usługowych" - powiedział.

Rzecznik rządu Piotr Muller podał we wtorek, że pierwsze decyzje rządu w sprawie poluzowania restrykcji ogłoszone zostaną w środę lub czwartek. Muller dodał, że prawdopodobnie jako pierwsze zniesione będą limity osób w sklepach oraz poruszanie się w przestrzeni publicznej np. w lasach.

Rzecznik dodał, że pełny harmonogram luzowania restrykcji będzie przyjęty w tym tygodniu, a poszczególne fazy luzowania będą ogłaszane z tygodniowym wyprzedzeniem.

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (30)

dodaj komentarz
ferdynand_kiepski
A kiedy fryzjerów otworzą? Zaroslem już jak małpa. No i ktoś mi znowu browara w nocy podpierdzielil...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
xxpp
To jest jakiś koszmarny chichot historii, że o takich rzeczach decyduje osobnik o nazwisku Sasin. ;)
kuba_rzeszowiak
Otwierają sklepy aby właściciele mogli zwolnić pracowników, oczyścić powierzchnię, wypowiedzieć umowy i zlikwidować działalność. Tak trudno to pojąć? Przecież nikt o zdrowych zmysłach przez najbliższy rok nie będzie snuł się po galeriach. To tylko selekcja naturalna tych inteligentnych inaczej.
meryt
Po otwarciu można też zatrudniać.
antykomuch
Sasin na każdym zdjęciu przypomina mi Kubusia Puchatka, który ciągle się dziwi, że nie ma miodku w garnuszku. Też tak macie?
karbinadel
Mnie raczej przypomina towarzysza Szmaciaka
samsza
Chyba nawet najwięksi wielbiciele pisu i ministra Szumowskiego zauważyli, że jeżeli sklepy te mogą działać przy coraz większej ilości chorych i zakażających to RÓWNIE DOBRZE powinny sobie radzić przy mniejszym zagrożeniu wirusem. Spokojnie mogły sobie działać wcześniej.
hfjdj
Ale wirus nie atakuje sklepów tylko ludzi to po raz. Sklepy natomiast są otwierane nie dlatego że zagrożenia już nie ma tylko dlatego że trzeba coś robić. Szukać jakiegoś wyjścia. Wstrzymywanie gospodarki na wirusa nic nie dało a wstrzymywać jej do końca nie ma sensu. A teraz tłumaczenie łopatologiczne dla mniej inteligentnych.Ale wirus nie atakuje sklepów tylko ludzi to po raz. Sklepy natomiast są otwierane nie dlatego że zagrożenia już nie ma tylko dlatego że trzeba coś robić. Szukać jakiegoś wyjścia. Wstrzymywanie gospodarki na wirusa nic nie dało a wstrzymywać jej do końca nie ma sensu. A teraz tłumaczenie łopatologiczne dla mniej inteligentnych. Jesteśmy teraz w sytuacji człowieka który wdrapał się na drzewo uciekając przed psem. Pies nie odszedł tylko czeka na ziemi, szczeka i powarkuje. No więc co robić? Trzeba jakoś z tego drzewa zejść, uciec, podjąć walkę, może niepogryzie mocno. Tak wygląda obecnie sytuacja.
jes odpowiada hfjdj
W tym wywodzie dla mniej inteligentnych zapomniałeś o wyborach i o naciskach lobbystów na niby socjalistyczny rząd i twojego pana i władcę Jarosława Nieinternowanego.
Wróć do oglądania propagandy dla inteligentnych na TVP.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki