Saryusz-Wolski na Twitterze: Wiedziałem, ile kosztuje reytanowski sprzeciw

Jacek Saryusz-Wolski, kandydat polskiego rządu na szefa Rady Europejskiej, wyjaśnia w licznych wpisach na Twitterze, dlaczego przyjął propozycję, aby ubiegać się o to stanowisko. "Kandydowałem, żeby zaprotestować przeciw oszczerczym, zniesławiającym i uwłaczającym oskarżeniom polskiej demokracji, które Donald Tusk autoryzował" - napisał europoseł.

(fot. Lukasz Kobus / FORUM)

"Nie można budować wspólnoty europejskiej bez i przeciw państwom członkowskim, nie szanując ich różnorodności, tożsamości i wrażliwości" - dodał.

"Wiedziałem, ile kosztuje reytanowski sprzeciw. Tyle nienawiści!? Bo kwestionuje sfałszowaną legitymację europejską, instrumentalnie nadużywaną"- napisał.

Jacek Saryusz-Wolski podziękował też za wszystkie słowa wsparcia. "Słowa nienawiści, jako chrześcijanin, nierozumiejącym, że uczestniczą w hucpie, odpuszczam" - dodał.

Europoseł pisze też, że "instrumentalne traktowanie przez opozycję polskiego członkostwa w Unii Europejskiej, używanie go do polityki krajowej, szkodzi temu członkostwu, dzieli społeczeństwo". Jego zdaniem, to "opozycja złamała zasadę konsensusu wokół polityki zagranicznej, wynosząc krajowy spór polityczny na forum międzynarodowe, czego nikt nigdy w Unii Europejskiej nie robił i nie robi".

Jacek Saryusz- Wolski pisze też, że "nie można budować wspólnoty europejskiej bez i przeciw państwom członkowskim, nie szanując ich różnorodności, tożsamości i wrażliwości".

Polski rząd zgłosił kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego przed ostatnim unijnym szczytem w czwartek i piątek, który był poświęcony m.in. wyborowi szefa Rady Europejskiej. 27 państw poparło reelekcję na to stanowisko Donalda Tuska. Przeciwko była tylko Polska. Rząd polski już wcześniej zapowiadał, że do nie poprze, zarzucał mu m.in. łamanie zasady neutralności wobec państwa członkowskiego, angażowanie się w "akcje organów UE skierowane przeciwko Polsce" oraz popieranie opozycji. Premier Beata Szydło nie podpisała konkluzji ze szczytu, na którym wybrano Donalda Tuska na kolejną 2,5- roczną kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TT, IAR wczesn/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 3 ~PrawdziwyPatriota

"Rejtanowski czyn" przydało by sie trochę szacunku Panie Syriuszu. Porównanie czynu patryiotycznego z politycznym ambicjami jest bezczelne. Ma Pan jakąś manie wielkości to proszę się leczyć szpitali psychiatrycznych jest wiele. Na koniec używa Pan określenia sfałszowanych - słowa w czasie dokonanych proszę o dowody i wyrok sądu, który potwierdzi te słowa. Piszę Pan o wartościach chrześcijańskich ale w Pana postawie brak ich. Kariera, władza i pieniądze kompletnie Pana zepsuły.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Marek

Wszyscy "bezinteresowni" posługujecie się takim językiem jakiego uczy was wasz przewodniczący nie jesteście zdolni pojąć że mówicie o sobie

! Odpowiedz
8 5 ~Bezinteresowny

W Polsce są jeszcze Prawdziwi Polacy dla których to co zrobił PAN WOLSKI jest rzeczą godną, w odróżnieniu od reszty szumowin !!!!!!!!

! Odpowiedz
7 4 ~Samozachwyt

To jest wynik jak się popada w samozaje*istosc. Totalny brak samokrytyki.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 9 ~WM

Ciekawe co PIS zaproponowal panu Wolskiemu za jego kandydature?
I jak mozna tak naiwnym byc? pomimo, ze "niby" jest Pan Taki madry?!

! Odpowiedz
4 6 ~pycha

Nie wiem czy mądry czy cwany. Chciałby przejść do historii (przez siebie napisanej) jako Rejtan. A tymczasem, dla wielu osób, pycha go zgubiła i pozostanie tzw "pożytecznym idiotą" lub "marionetką", cynicznie wykorzystanym przez polityczne środowisko w szkodzeniu Ojczyźnie.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 11 ~CzerwonyWiewior

Pan Wolski jest najwyraźniej owładnięty manią wielkości. Wydaje mu się, że jest kimś ważnym

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil