Sarah Sanders rezygnuje w funkcji rzeczniczki Białego Domu

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek na Twitterze, że wraz z końcem miesiąca z funkcji rzeczniczki prasowej Białego Domu rezygnuje Sarah Sanders. Nazwisko jej następcy nie zostało jeszcze ogłoszone.

(fot. Kevin Lamarque / Reuters)

"Ona jest wojownikiem. Przeszliśmy wiele razem, ona jest twarda, ale jest dobra" - napisał Trump i wyjaśnił, że Sanders po zakończeniu pracy w Białym Domu zamierza powrócić do swojego domu w Arkansas.

"Mam trójkę wspaniałych dzieci i zamierzam spędzić z nimi trochę więcej czasu" - potwierdziła 36-letnia rzeczniczka, która podczas swojego urzędowania często łamała zasadę regularnych briefingów prasowych prezydenta USA.

Według agencji Reuters w Białym Domu pojawiły się spekulacje, że Sanders być może będzie ubiegała się o stanowisko gubernatora Arkansas, które niegdyś piastował jej ojciec Mike Huckabee. "Jeśli uda się jej stanąć do wyborów, myślę, że może odnieść sukces" - oświadczył Trump.

Agencje zwracają uwagę, że Sarah Sanders potrafiła jako rzeczniczka Białego Domu stać się jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników i doradców Donalda Trumpa i była jedną z niewielu osób, które pozostały przy nim od kampanii wyborczej w 2016 roku. Z amerykańskim prezydentem współpracowała 3,5 roku. (PAP)

zm/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil