REKLAMA

Santander zamknie 1000 oddziałów w Hiszpanii do lipca 2021 roku

2020-12-05 18:20
publikacja
2020-12-05 18:20
fot. Manuel Esteban / Shutterstock

Do lipca 2021 r. zarząd grupy Santander zamknie w Hiszpanii około 1000 oddziałów tego banku, który posiada swoje struktury m.in. w Polsce - wynika z informacji mediów powołujących się na związki zawodowe.

Jak poinformowała w sobotę hiszpańska agencja prasowa Europa Press, w trakcie negocjacji ze związkowcami władze grupy Santander ogłosiły, że zamierzają w ramach redukcji zatrudnienia zaproponować pracownikom przejście na wczesną emeryturę. Propozycje te mają być składane osobom, które ukończyły 50 lat.

Dodatkowo władze banku, jak twierdzą związkowcy, są gotowe do wypłaty odpraw dla osób udających się na wcześniejszą emeryturę w wysokości do 250 tys. euro.

Z ustaleń agencji Europa Press wynika, że wraz z zamknięciem do lipca 1000 oddziałów bankowych Santander w kilkunastu miastach kraju otworzy nowe centra operacyjne.

Pierwsze informacje dotyczące negocjacji zarządu grupy Santander ze związkowcami pojawiły się w pierwszej połowie listopada. Media ujawniły wówczas, że bank zamierza zwolnić w Hiszpanii około 4000 pracowników. Wskazano jednak, że ponad 1090 z nich mogłoby liczyć na zatrudnienie w innych spółkach powiązanych z Santanderem.

W przypadku realizacji planu zwolnień, który miałby dać oszczędności na poziomie 1 mld euro, w hiszpańskich strukturach banku zostałoby zlikwidowanych 13 proc. etatów.

Pod koniec października wiceprezes grupy Santander Jose Antonio Alvarez ujawnił, że kierownictwo banku opracowuje szczegóły planu zwolnień. Nie zdementował wówczas doniesień prasy, że poza Hiszpanią zwolnienia w ramach grupy Santander miałyby nastąpić też w Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Zapewnił, że pierwsze o planie likwidacji etatów dowiedzą się związki zawodowe.

Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
onkolog_leczacy_maklera73
Chcą wysyłać na "wcześniejsze emerytury" osoby po 50 roku życia. A w Polsce - zgodnie z wolą PO - m.in. pracownicy Santandera mieli pracować do 67 roku życia...:)
and-owc
Dobry przykład dla polskich banków.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki