Sanepid sprawdza, czy do Polski nie trafiło nielegalnie sprowadzone chińskie mleko w proszku

Sanepid sprawdza, czy do Polski nie trafiło nielegalnie sprowadzone chińskie mleko w proszku, skażone melaminą - substancją służącą do produkcji żywic syntetycznych. Po spożyciu takiego mleka zachorowało w Chinach ponad 50 tysięcy dzieci, pięcioro zmarło.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar podkreślił, że żaden kraj Unii Europejskiej nie importuje mleka z Chin. Dodał też że kontrolerzy sprawdzają, czy zakłady spożywcze wykorzystujące mleko do produkcji słodyczy mają odpowiednią dokumentację potwierdzającą pochodzenie mleka. Na razie nie ma niepokojących sygnałów, że chińskie mleko lub zawierające je produkty mogły trafić do naszego kraju.

Jan Bandar dodał, że w Wielkiej Brytanii jedna z sieci handlowych wycofała ze sklepów mleczne cukierki o nazwie "White Rabbit" - biały królik. W Polsce takich cukierków nie ma.

Unia Europejska chce całkowicie zakazać importu chińskich produktów spożywczych przeznaczonych dla dzieci, zawierających mleko w proszku. Chodzi między innymi o czekoladę , cukierki i ciastka.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil