REKLAMA

Samsung wstrzymał produkcję lodówek we Wronkach

2020-05-18 21:08
publikacja
2020-05-18 21:08
Samsung wstrzymał produkcję lodówek we Wronkach
Samsung wstrzymał produkcję lodówek we Wronkach
/ Samsung

Zarząd spółki Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach (Wielkopolskie) zdecydował o czasowym, niespełna dwudniowym wstrzymaniu produkcji lodówek. Ma to związek z potwierdzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z pracowników.

fot. / / Samsung

Spółka poinformowała w przekazanym lokalnym mediom komunikacie, że wstrzymanie produkcji lodówek dotyczy drugiej zmiany w poniedziałek oraz obu zmian we wtorek. W tym czasie w zakładzie odbędzie się dodatkowa dezynfekcja powierzchni produkcyjnej i socjalnej.

Jak podano, zakażony pracownik czuje się dobrze, przebywa w domu, a jego najbliżsi współpracownicy zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

Spółka poinformowała, że w ostatnich miesiącach wdrożyła szereg procedur, które mają na celu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem, w tym m in. obowiązkowy pomiar temperatury wszystkich pracowników i innych osób przebywających na terenie fabryki oraz kierowców z wykorzystaniem kamer termowizyjnych i termometrów bezdotykowych.

Jak podano, w kwietniu został wprowadzony obowiązek noszenia masek ochronnych podczas pracy w celu ograniczenia transmisji wirusa przez osoby potencjalnie zakażone. W zakładzie zostały udostępnione środki do dezynfekcji, regularnie jest przeprowadzana dezynfekcja pomieszczeń, przeorganizowano również stanowiska pracy, utrzymując bezpieczną odległość między pracownikami, a na stanowiskach, gdzie jest to nadmiernie utrudnione, zastosowano osłony z pleksi.

Informację o zakażonym pracowniku podał i stanowisko firmy opublikował lokalny serwis mojewronki.pl Pod komunikatem jest podpisany dyrektor HR w SEPM Olgierd Bałtaki. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (6)

dodaj komentarz
loool
Nie ma jelonków na nowe mieszkania to i lodówki się nie sprzedają , przecież nikt nie kupuje 2 lodówek do domu. Tak poza tym samsung robi najlepsze lodówki.
fred_
Sciema. Nie maja zamowien i zaslaniaja sie wirusem.
itsofunny
No to już kolejna firma do której wirus dotarł w sensie dosłownym.
pawelgryczan
Ale się Jadzia ładnie korespondująco z lodówką ubrała. Ja ją mimo wszystko lubię i uważam, że powinna dołączyć do opozycji.
sloneczkodzg
W opozycji to ją zniszczą .
nanader1
Opozycja jest niekompetentna i ma pokręcony system wartości. To na pewno nie dla każdego

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki