REKLAMA

Samsung chce w 2028 r. uruchomić standard 6G

2020-07-15 14:58
publikacja
2020-07-15 14:58
Samsung chce w 2028 r. uruchomić standard 6G
Samsung chce w 2028 r. uruchomić standard 6G
fot. MilsiArt / / Shutterstock

Południowokoreański koncern technologiczny Samsung w raporcie "Następne hiperłącze dla wszystkich" opisuje swoje prace nad kolejnym standardem przesyłania danych - 6G, który umożliwiłby przesyłanie informacji 50 razy szybciej niż 5G i mógłby zacząć działać w 2028 r.

"Rozpoczęliśmy już badania i rozwój technologii 6G, bazując na doświadczeniach i umiejętnościach, które zebraliśmy podczas prac nad wieloma generacjami technologii komunikacyjnych, w tym 5G" - powiedział szef pracującego nad projektem centrum badawczego koncernu Czoj Sung Hiun.

Chociaż wdrażanie standardu 5G jest wciąż w początkowej fazie, zdaniem Czoja "nigdy nie jest za wcześnie, by rozpocząć przygotowania do 6G", ponieważ od pierwszych badań do komercjalizacji nowej generacji technologii komunikacyjnej mija około 10 lat.

Według opublikowanego we wtorek raportu nowy standard przesyłu danych - 6G mógłby być gotowy w 2028 r., a jego masowa komercjalizacja byłaby możliwa około 2030 r.

Samsung przewiduje, że technologia 6G umożliwi przesyłanie danych z prędkością 1000 Gb/s - 50 razy szybciej niż w standardzie 5G i przyczyni się do rozpowszechnienia zaawansowanych usług, takich jak "prawdziwie wciągająca" rzeczywistość rozszerzona.

Jak informuje francuska telewizja BFM TV pracę nad rozwojem 6G ogłosił również w październiku 2019 r. chiński koncern Huawei.(PAP)

adj/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (14)

dodaj komentarz
pan_cogitoo
Samsung pierw niech zaprzestanie faszerowac europejczykow tandetnym exynosem. 6g i zywa ludzka antena to jest cos... Nikt nie mowi o smogu elektro- magnetycznym. Za to urabia sie spoleczenstwo na zielone/ czerwone ;)
degrengolada
Dotychczas normy promieniowania pola elektromagnetycznego nad Wisłą były 100 razy niższe niż w innych krajach Europy. Cóż, znów się okaże że super eksperci się minimalnie pomylili z normą i trzeba będzie tym razem 1000 razy wzmocnić promieniowanie aż włosy dęba staną.
jas2
Do autorów: Jeśli piszecie o 6G to wypadałoby CHOĆ JEDNYM zdaniem napisać na czym ma polegać ta technologia.
pazdzioch_indastries
proponuję nie budować 5g tylko od razu szykować się pod 7g by na końcu(jak anteny będą miały taką moc że każda przelatujaca mucha dostanie samozapłonu) zrozumieć że nie ma nic lepszego niż światłowód(ew. nowa technologia kablowa)
pkc
o jeny 6G to już czapeczka z foli alu nie pomoże, bedziecie padac jak muchy :)) i nowy wirus bedzie
adrian76
W 6G raczej nie będzie chodziło już o transfer, co szybkość w rozumieniu - czas oczekiwania na odpowiedź, potocznie "ping". Nacisk będzie na przeniesienie centrum danych najbliżej użytkownika, a komórka to będzie tylko prosty terminal + aparat fotograficzny.
infinum
ciekawe ile Wattów energii będzie latało w powietrzu przy takim 6G. Przepustowość sobie, ale transfer informacji nie odbywa się magicznie tylko potrzeba do niego energii.

Być może 6G będzie wyłącznie w zastosowaniach przemysłowych np. do transferów na duże odległości poza obszarem zabudowanym, ale warto zwrócić
ciekawe ile Wattów energii będzie latało w powietrzu przy takim 6G. Przepustowość sobie, ale transfer informacji nie odbywa się magicznie tylko potrzeba do niego energii.

Być może 6G będzie wyłącznie w zastosowaniach przemysłowych np. do transferów na duże odległości poza obszarem zabudowanym, ale warto zwrócić uwagę na parametry techniczne tej technologii, żeby się nie skończyło, jak w starożytnym Rzymie z ołowianymi rurami.
and00
To teraz zapewne będą reklamy Playa że oni mają sieć 6G ready...
samsza
Była informacja, że w lipcu 2020 w Korei Południowej wyłączają (na zawsze) sieć 2G,
moja Nokia 2610 nie dała by rady....
degrengolada
pracują już nad 6G, a do tej pory w 3G smartfony nie osiągnęły maksymalnej rzeczywistej przepustowości ściągania danych tj. 42mb/s. Śmiech na sali tak jak z kolejną generacją 4G LTE w której to prezenterzy obiecywali prędkość nawet do 150mb/s.

Powiązane: Budowa sieci 5G

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki