REKLAMA

Salon gier hazardowych działał pod szyldem firmy pożyczkowej

2020-06-02 11:37
publikacja
2020-06-02 11:37
Salon gier hazardowych działał pod szyldem firmy pożyczkowej
Salon gier hazardowych działał pod szyldem firmy pożyczkowej
/ Krajowa Administracja Skarbowa

Chorzowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli cztery automaty do gier hazardowych. Nielegalny salon działał w siedzibie fikcyjnej firmy pożyczkowej w centrum miasta.

Jak podała we wtorek śląska policja, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w rzekomej firmie oferującej pożyczki przy ul. 3-go Maja mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

„Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się, choć na zewnątrz zarówno szyld, jak i reklama wskazywały, że mieści się tam firma pożyczkowa. We wnętrzu znajdowały się jednak cztery automaty do gier” - podała chorzowska komenda.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia. Trafiły one do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Śledczy ustalają teraz, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tys. zł od jednego urządzenia. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie kary łącznie.

autor: Krzysztof Konopka

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki