REKLAMA

Sąd zawiesił ojca Britney Spears w prawach kurateli nad córką

2021-09-30 05:39
publikacja
2021-09-30 05:39

Sędzia sądu wyższej instancji w Los Angeles Brenda J. Penny zawiesiła w środę ojca piosenkarki Britney Spears w prawach sprawowania nad nią kurateli. Rolę tę przejmie tymczasowo biegły księgowy John Zabel.

Sąd zawiesił ojca Britney Spears w prawach kurateli nad córką
Sąd zawiesił ojca Britney Spears w prawach kurateli nad córką
fot. Ringo Chiu / / Shutterstock

"Obecny układ jest nie do utrzymania. Odzwierciedla toksyczne środowisko, które wymaga zawieszenia Jamesa Spearsa" – cytowała sędzię AP.

W sierpniu ojciec gwiazdy pop Jamie Spears wskazał w piśmie sądowym na to, że jest gotów ustąpić z tej funkcji, bez podania terminu. Stwierdził, że zrobi to "w odpowiednim czasie".

W lipcu podczas rozprawy sądowej piosenkarka, biorąc udział w przesłuchaniu przez telefon, zwróciła się o położenie kresu kurateli bez konieczności poddawania się kolejnym badaniom medycznym. Sąd odrzucił wówczas jej wniosek.

„W komentarzu, który trafił do sieci, Spears oskarżyła ojca o znęcanie się nad nią, mówiąc, że jest wykorzystywana i zastraszana przez kuratora, a w szczególności przez ojca” – podało amerykańskie radio publiczne NPR.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

NPR przypomniało, że od 2019 roku jej kuratorem jest kobieta, profesjonalny, licencjonowany powiernik Jodi Montgomery, która argumentowała jednak, że jej decyzje są faktycznie kontrolowane przez Jamiego Spearsa. Odpowiada bowiem za opłacanie rachunków i wydatków córki.

Obecny adwokat Britney Spears, Mathew Rosengart, naciskał, aby jej ojciec został natychmiast odsunięty. Postulował całkowite zakończenie kurateli. Prawnik przedstawiał m.in. dokumenty, że gwiazda była na prośbę ojca inwigilowana. W jej kalifornijskim domu zainstalowano urządzenia podsłuchowe przechwytujące jej kontakty elektroniczne. W opinii Rosengarta Jamie Spears przekroczył wszelkie granice.

NPR wyjaśnia, że chociaż zarzuty prawnika nie są teraz w sprawie piosenkarki dowodami, mogą stać się podstawą do odrębnego dochodzenia.

Prawnik zauważył, że w ciągu ostatnich 13 lat, Spears wydaje się "czerpać ogromne zyski" z sprawowania roli kuratora córki.

"Pojawiają się poważne pytania dotyczące potencjalnych wykroczeń pana Spearsa, w tym konfliktu interesów, nadużyć w zakresie opieki kuratorskiej i oczywistego trwonienia fortuny pani Spears" – cytuje Rosengarta NPR.

Ojciec wielokrotnie bronił decyzji dotyczących piosenkarki i jej majątku szacowanego na 60 mln dolarów. Starał się przekonać, że chce dla córki "tego, co najlepsze".

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
antek10
Sąd ubezwłasnowolnił rozumną , dorosłą osobę.
jas2
Teraz będzie mogła spokojnie przepuścić cały majątek w miesiąc, a potem znowu wróci na utrzymanie ojca.
cyklonb
To radio NPR jest dobre w tym kontekście, jest obecnym właścicielem marki Trinity Desk która należała dawniej do firmy z NY która dokonała dobrych nagrań Britney które stały się przebojami, ojciec nie zapłacił właścicielowi firmy odstępnego za pierwszy teledysk wówczas tylko 20 tyś USD a przyszły wieloletni menadżer nie zapłacił To radio NPR jest dobre w tym kontekście, jest obecnym właścicielem marki Trinity Desk która należała dawniej do firmy z NY która dokonała dobrych nagrań Britney które stały się przebojami, ojciec nie zapłacił właścicielowi firmy odstępnego za pierwszy teledysk wówczas tylko 20 tyś USD a przyszły wieloletni menadżer nie zapłacił odstępnego za Britney 200 tyś USD -chciał dać 20 tyś już w Polsce bo firma została zlikwidowana z powodu niemożności transferu zysku do Polski i ataków rzydoubecji na właściciela w NY i na terenie PL. (Matka lub babka Britney mieszkała 20 lat w Łodzi- to coś wyjaśnia, tatuś jej mówi też po polsku - tez dobre dla plotkarzy)
demeryt_69
Bankier to już tabloid - smutne.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki