Sąd we Francji: atak serca podczas seksu w podróży służbowej może być... wypadkiem przy pracy

Atak serca, którego dozna się podczas seksu uprawianego w czasie podróży służbowej, może być uważany za "wypadek przy pracy" - uznał sąd apelacyjny w Paryżu. Wyrok zapadł w sprawie Francuza, który pojechał w delegację i zmarł podczas seksu z nieznajomą.

(fot. rawpixel.com / Pexels)

Pracodawca mężczyzny, firma budowlana TSO argumentowała, że ponieważ incydent miał miejsce po godzinach pracy i że pracownik zmarł w pokoju innym niż wcześniej zarezerwowany, nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za śmierć.

Przedstawiciel firmy powiedział na rozprawie sądowej w gminie Meaux na wschód od Paryża, że śmierć nastąpiła, gdy pracownik "świadomie przerwał podróż służbową z przyczyn podyktowanych interesem osobistym, niezależnym od zatrudnienia", dopuszczając się "cudzołóstwa z kompletnie nieznajomą kobietą". Dlatego - według firmy - przyczyna śmierci jej pracownika "była związana nie z jego pracą, ale z aktem seksualnym, który miał z nieznajomą".

Jednak po rozpoznaniu sprawy przez sąd apelacyjny w Paryżu zapadło orzeczenie niekorzystne dla firmy, stwierdzające że przyczyną śmierci był wypadek przy pracy - podaje portal Euronews.

"Francuskie prawo stanowi, że wypadek przy pracy jest wypadkiem, który ma miejsce w trakcie pracy" - powiedział Euronews rzecznik sądu. Dodał, że praca w tym kontekście odnosi się do faktycznego czasu pracy w zwykłym miejscu pracy lub w czasie, gdy pracownik jest w podróży służbowej. "W tym konkretnym przypadku pracownik był w podróży służbowej, która obejmuje czas pracy przeznaczony na podróż służbową (czas trwania podróży, czas pracy w ciągu dnia, czas odpoczynku podczas podróży) - wskazał rzecznik. - Dotyczy to również nocy, kiedy musi być z dala od domu".

Jak dalej tłumaczył rzecznik, przez cały czas podróży służbowej pracownik "pozostaje pod zwierzchnictwem pracodawcy, dopóki nie zostanie udowodnione, że przerwał (obowiązki służbowe) dla działań, których nie można uznać za część życia codziennego". W tym przypadku sędziowie podkreślają, że uprawianie seksu można uznać za "część życia codziennego".

Sąd orzekł również, że nawet jeśli wypadek miał miejsce poza pokojem zarezerwowanym przez firmę dla pracownika, to wciąż był on pod ochroną pracodawcy.

Sąd nie miał informacji, czy zmarły mężczyzna był żonaty. 

cyk/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 22 silvio_gesell

Francja upada.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
21 24 pull_up_terrain_ahead

Prawda jest taka że tej upadłej Francji możesz tylko zazdrościć i kisić się dalej w polskim piekiełku.

! Odpowiedz
4 1 silvio_gesell odpowiada pull_up_terrain_ahead

https://julianstrzalkowski.wordpress.com/2018/04/24/o-psychologicznym-mechanizmie-projekcji-prawie-wszystko/

! Odpowiedz
2 6 pull_up_terrain_ahead odpowiada silvio_gesell

Dokładnie z tych powodów opisanych w tym artykule oskarżasz Francję o upadek. Spójrz na własne podwórko i je uprzątnij jeśli chcesz być szanowany.

! Odpowiedz
0 5 pull_up_terrain_ahead odpowiada silvio_gesell

Ekonomista czy psycholog? Takie rozdarcie wewnętrzne musi być okropne.. Jak mówił klasyk, musisz sobie zadać jedno zaj... ważne pytanie. Co lubisz w życiu robić w potem zacznij to robić :) Jak juz się zdecydujesz na pewno będzie lepiej.

! Odpowiedz
3 4 silvio_gesell odpowiada pull_up_terrain_ahead

Pojedź do Francji, a potem się zastanów co za głupoty wypisujesz. Byłem na Lazurowym Wybrzeżu w 2008r i w 2018r, i różnica jak niebo i ziemia. W pociągach kradną, internet nie działa, śmieci na ulicach, a drogi rozkopane od miesięcy jak w jakimś Marakeszu.

! Odpowiedz
2 2 pull_up_terrain_ahead odpowiada silvio_gesell

Jadę za kilka dni i jestem pewien że będzie lepiej niż we Wrocławiu.

! Odpowiedz
2 1 silvio_gesell odpowiada pull_up_terrain_ahead

Tu się zgodzę. Najbardziej zadłużone i przereklamowane miasto w Polsce.

! Odpowiedz
2 2 pull_up_terrain_ahead odpowiada silvio_gesell

Lepsze to niż ściana wschodnia.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.